Niz železarjev končan v najbolj nepričakovanem trenutku

Alpska liga 6. Dec 202221:54 0 komentarjev

Hokejisti Jesenic so končali zelo dolg niz neporaženosti v regijski ligi. Železarji so bili v Alpski ligi neporaženi vse od 17. septembra, danes pa so pri drugi ekipi KAC-a izgubili z 1:2.

Jeseničani so nazadnje v Alpski ligi klonili sredi septembra, ko jih je v gosteh s 5:2 ugnala italijanska ekipa Unterlanda.

Od takrat naprej so varovanci Gabra Glaviča zabeležili kar šestnajst zaporednih zmag, zadnjo čez vikend proti ekipi Zeller Eisbären, ko je bilo v Podmežakli 4:1.

Danes sta mreži v prvih dveh tretjinah mirovali, Celovčani so v vodstvo prešli 13 sekund po prvem metu paka v zadnji tretjini, ko je zadel Samuel Witting. V 49. minuti je za gorenjsko zasedbo izenačil Rudolfs Polcs, zmagovalca pa je v 55. minuti odločil Patrik Walder.

Jeseničani pojutrišnjem v sklopu Alpske lige gostujejo pri Fassi.