Olimpija po podaljšku zmagala v Asiagu in povedla z 2:0

Hokej 22. Apr 202122:49 > 22:51 0 komentarjev

Tudi druga tekma finala alpske hokejske lige se je končala po podaljšku. Olimpija je izenačujoči gol dosegla 27 sekund pred koncem rednega dela, nato pa je v 67. minuti zmagovalca odločil Luka Ulamec (3:2).

V Asiagu je bila tekma bolj izenačena kot tista torkova v Ljubljani. Olimpija je na začetku silovito pritisnila in domače hokejiste stisnila v obrambno tretjino. Lepo priložnost je že v tretji minuti zapravil Luka Ulamec, ko ploščka ni uspel spraviti čez nogo vratarja Asiaga Gianluce Vallinija. Že dve minuti kasneje je po lepi priložnosti Tadeja Čimžarja domači vratar še enkrat pokazal svoje znanje. Podobno mu je uspelo tudi v 11. minuti, ko sta Čimžar in Miha Zajc sama krenila proti njegovim vratom, a se je Italijan po strelu zadnjega res izkazal.

Domači povedli z igralcem več na ledu

Domači so nato povedli. Na kazenski klopi je v 13. minuti sedel Žiga Pešut, ko je poizkusil Marco Rosa. Finec v vratih Olimpije Paavo Hölsä je dobro posredoval, odbit pak pa je v ljubljansko mrežo pospravil Steven McParland. Težave z igralcem manj so se za zelene nadaljevale ob koncu tretjine, ko sta bila izključena Marc Oliver Vallerand in Žiga Pance, a Italijani številčne premoči niso izkoristili.

Jo je pa zato Olimpija, ko je na kazenski klopi pri domačih zaradi zavlačevanja pri sodniškem metu sedel Rosa. Branilec Juuso Pulli je streljal z modre črte, Čimžar pa se je odlično znašel pred vrati in v zraku zadel ploščico in jo pospravil v mrežo za izenačenje na 1:1.

Izenačenje manj kot pol minute pred koncem

V zadnji tretjini so bili Italijani boljši (v strelih 10:8) predvsem po zaslugi izključitev pri Olimpiji (Zajc v 51. in Čimžar v 56. minuti), a so se Ljubljančani uspeli obraniti. So pa zato gol prejeli minuto in tri sekunde pred koncem, ko je mimo vrat streljal Daniel Mantenuto. Tam je plošček pričakal Marek Vankuš in ga podal pred vrata, kjer je Hölsäja premagal Matteo Tessari.

Trenerju gostov Raimu Summanenu ni preostalo drugega, kot da tvega in poizkusi s šestimi igralci v polju. Ta odločitev se je izkazala za odlično 27 sekund pred koncem rednega dela, ko je po podaji Aleša Mušiča z modre črte za izenačenje (2:2) in nov podaljšek zadel branilec Aleksander Magovac.

V njem je v 67. minuti (v isti minuti kot na prvi tekmi Žiga Pance) zadel Luka Ulamec – podala sta Pešut in Pulli – in zmajem prinesel izjemno pomembno zmago v gosteh, prvo v Asiagu po oktobru 2019. Zmaji zdaj v seriji vodijo z 2:0 in bodo imeli že v soboto zaključni plošček, da v Tivoliju (začetek tekme ob 20. uri) zaključijo finale in še drugič osvojijo alpsko hokejsko ligo.