Poraz risov v predmestju Pariza

Hokej 24. Apr 202422:29 0 komentarjev
Slovenska hokejska reprezentanca

Slovenska hokejska reprezentanca je v pripravah na bližnje svetovno prvenstvo divizije I (skupina A) v Bolzanu doživela prvi poraz. Na prvi od dveh tekem v Parizu je bila Francija boljša po podaljšku z 2:1 (1:0, 0:1, 0:0; 1:0).

Slovenska hokejska reprezentanca je v peti od šestih tekem pred SP doživela prvi poraz. V predmestju Pariza je domača ekipa slavila z 2:1, odločilni gol so gostitelji dosegli v prvi minuti podaljška.

Izbranci selektorja Eda Terglava, ki še ni dokončno določil postave za SP in ima tudi v Franciji na voljo širšo zasedbo igralcev, bodo v četrtek na istem prizorišču v Cergyju igrali še eno tekmo, ta bo tudi zadnja pred SP.

Slovenci bodo iz Francije odpotovali neposredno v Italijo, kjer se bo SP začelo v nedeljo, prva tekma čaka Slovence ob 12.30 proti Južni Koreji.

Danes je Žana Usa, ki je dobil priložnost med vratnicama Slovenije, v prvi tretjini ob igralcu več premagal Yohann Auvitu. Slovenci so izenačili v drugi tretjini, za 1:1 je poskrbel Bine Mašič v 37. minuti. V zadnjem delu zadetkov ni bilo, zmago je Franciji zagotovil Valentin Claireaux v 62. minuti.

Pred to tekmo so Slovenci igrali že štiri testne dvoboje. V Bytomu so dvakrat premagali domačo izbrano vrsto Poljske z 2:0 in 3:1, Avstrijo so v Ljubljani premagali s 5:2, v Beljaku pa s 6:0.