Preobrat naftarjev, orkan iz Caroline pustoši po New Yorku

Hokej 21. Maj 20228:29 > 9:25 0 komentarjev

Hokejisti Carolina Hurricanes so zmagali tudi na drugi tekmi polfinala vzhodne konference. New York Rangers so premagali z 2:0 ter v polfinalni seriji na štiri zmage povedli z 2:0. V kanadskem polfinalu zahodne konference pa sta ekipi Calgary Flames in Edmonton Oilers izenačeni 1:1 v zmagah. Edmonton je zmagal na drugi tekmi s 5:3.

V Raleighu v Severni Karolini je blestel domači vratar Antti Raanta, ki je v končnici prvič povsem zaprl vrata. Finec je sicer v PNC Areni zbral 21 obramb. Tretja in četrta tekma bosta v New Yorku. Za Carolino, prvega nosilca v metropolitanski diviziji, sta zadela Brendan Smith in Sebastian Aho, ki je bil podajalec tudi pri golu Smitha. Aho je zadel dve sekundi pred koncem v nebranjena vrata.

Krvniki Kopitarja po preobratu izenačili na ena

Polfinale zahodne konference med Edmontonom in Calgaryjem je izenačen 1:1 v zmagah. Naftarjem, ki so s 4:3 v zmagah izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, je na drugi tekmi le uspel veliki preobrat. Calgary je namreč na domačem ledu po zgolj šestih minutah vodil že z 2:0, zadela sta Michael Stone in Brett Ritchie. Duncan Keith je sicer znižal na 1:2, a je Tyler Toffoli na začetku druge tretjine ob moštveni premoči na ledu povišal na 3:1.

Gostje iz Edmontona so v nadaljevanju dosegli kar štiri zadetke. Zadeli so Connor McDavid, Evan Bouchard ob power playu, Zach Hyman in Leon Draisaitl za prepričljivo zmago. Vratar Edmontona Mike Smith je zbral 37 obramb, vratar Calgaryja Jacob Markström pa je imel na svojem računu 35 obramb. Polfinalna serije se zdaj seli v Edmonton, kjer bosta naslednji dve tekmi.