Olimpijski prvaki v 58. minuti do druge zmage na SP

Hokej 14. Maj 202222:50 > 22:53 0 komentarjev
hokej

Olimpijski prvaki v hokeju, finalisti zadnjih dveh svetovnih prvenstev in gostitelji tokratnega turnirja najboljših reprezentanc na svetu, Finci, so zabeležili drugo zmago v dveh dneh. Potem ko so v petek, uvodni dan svetovnega prvenstva, premagali Norveško s 5:0, so danes ugnali Latvijo z 2:1.

Domači hokejisti – prvenstvo bo do 29. maja potekal v Tampereju in Helsinkih – so do vodstva in zmage prišli šele v 58. minuti. Latvija je namreč povedla že v 8. minuti, Finska pa je izenačila v enaintrideseti.

V skupini B, v kateri nastopa Finska, je pred tem drugo zmago vpisala tudi Švedska – premagala je Avstrijo s 3:1, prepričljiva pa je bila tudi Češka, ki je Veliko Britanijo odpravila s 5:1.

V skupini A so polfinalisti zadnjega SP Nemci z 2:1 ugnali bronaste z olimpijskih iger v Tokiu, Slovake. Zmagali so z 2:1. Nemci so sicer v petek izgubili z branilko naslova Kanado, Slovaška pa je ugnala Francijo.

Dopoldan je Danska nadigrala Kazahstan z 9:1, Švica pa je bila boljša od Italije s 5:2.

Predtekmovanje v dveh osemčlanskih skupinah bo potekalo do 24. maja, po štiri najboljše pa se bodo uvrstile v četrtfinale.