Jesenice pokazale veliko več, a premalo za Olimpijo

Hokej 10. Mar 202419:15 > 19:15 0 komentarjev
Olimpija Jesenice

Tudi drugo tekmo finala državnega prvenstva so dobili hokejisti Olimpije in v seriji na štiri zmage povedli z 2:0. Jeseničani so v domači Podmežakli Ljubljančanom nudili veliko boljši odpor kot v petek, a vseeno morali priznati premoč (2:4). Branilci naslova so pred torkovo tretjo tekmo v prestolnici na pol poti do 19. zvezdice.

Po petkovi goliadi (9:3) v Tivoliju smo tokrat na Gorenjskem spremljali veliko bolj izenačen obračun. Jeseničani so se na domačem ledu pokazali v veliko lepši luči in večino tekme uspešno držali korak s favoriziranimi večnimi rivali. Odločila je druga tretjina, ko so gostje v 32. minuti v razmaku 12 sekund pobegnili na dva zadetka prednosti. Glavni junak Olimpije je bil z dvema goloma znova Nik Simšič, ki je bil v tej finalni seriji skupno natančen že šestkrat.

Udaren začetek domačih

Jeseničani so v tekmo vstopili povsem drugače kot v prvo v petek. Dobili so prvi sodniški met in zadrsali v napadalno tretjino, kjer je po 13 sekundah z modre črte sprožil Miha Logar, pred golom pa je ploščici pot v mrežo našel Žan Jezovšek in premagal Luko Kolina, ki je tokrat dobil priložnost namesto Lukaša Horaka. Tudi sicer so domači prvih 20 minut odigrali veliko bolj odločno in energično kot predvčerajšnjim. Po zaslugi treh izključitev pri Olimpiji so imeli več od igre, a zmaji so izenačili v 16. minuti. Z modre linije je udaril povratnik v postavo Taneli Ronkainen, gnečo pred golom pa je izkoristil Nik Simšič za že svoj peti gol v tem finalu.

Jesenice Žan Jezovšek

12 sekund za odločilni pobeg

Favorizirani Ljubljančani so bolje začeli drugi del tekme. V 23. minuti so izpeljali lepo akcijo, pri kateri je sodelovala celotna ekipa. Aljaž Predan je v napadalni tretjini z diagonalno podajo našel Žigo Mehleta, ta pa je na oddaljenejši vratnici zaposlil Miho Beričiča za 1:2. A železarji za razliko od prve tekme, ko se jim sistem po prvem prejetem zadetku povsem sesul, tokrat niso obupali. Imeli so svoje priložnosti pred Kolinom, eno teh pa je v 28. izkoristil Tadej Čimžar. 31-letnik je ob številčni prednosti izjemno natančno meril z leve strani in zadel tik ob vratnici. Okvir gostujočega gola pa je že nekaj trenutkov pozneje stresel še Grega Pazlar.

Gostje so se nato otresli pritiska, v 32. minuti pa v razmiku zgolj 12 sekund dvakrat zadeli. Najprej sta krasno akcijo izpeljala najboljša tuja hokejista Maris Bičevskis s podajo in Trevor Gooch z golom, v naslednjem napadu pa je po izgubljeni ploščici domačinov na sredini igrišča hitri in spretni Marcel Mahkovec zaposlil Simšiča za 2:4. Kmalu zatem smo videli še manjši boksarski vložek, ko sta si v lase skočila Tim Borse in Aljaž Predan. Zeleno-beli so na drugi odmor odšli s prednostjo dveh golov, potem ko zdržali tudi 56 sekund igre treh proti petim.

Jesenice Olimpija

Miren zaključek

Zadnja tretjina se je začela bolj umirjeno, gostje iz prestolnice pa so uspešno preprečevali domačim, da bi zares pritisnili proti Kolinovemu golu. Še več, večino časa se je igra odvijala pred vrati Usa, Olimpija pa je imela zrelejše priložnosti. A mreži se, čeprav so Jeseničani v zadnji minuti poskušali tudi brez vratarja, nista več tresli, ostalo je pri izidu po 40 minutah.

Olimpija je z drugo zmago v treh dni na pol poti do osvojitve 19. naslova prvaka v samostojni Sloveniji, Jesenice pa v upanju na preobrat čaka zahtevna naloga. Serija se s tretjo tekmo nadaljuje v torek v Ljubljani, četrta bo v petek spet na Jesenicah. Če takrat prvak še ne bo znan, so naslednji termini še 17., 19. in 22. marec.

Jesenice – Olimpija 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Jezovšek 1., Čimžar 28./PP1; Simšič 16., 32., Beričič 23., Gooch 32.