Po enosmernem prometu zmaji z visoko zmago iz Kranja

Hokej 2. Apr 202222:05 > 23:49 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so na že na prvi tekmi finalne serije državnega prvenstva v Kranju visoko s 7:0 premagali Triglav. Že v torek bodo imeli priložnost, da pridejo do nove, že 17. zvezdice v samostojni državi.

Premoč Ljubljančanov je bila očitna skozi celotno srečanje, pa čeprav so Kranjčani pred domačim občinstvom presenetljivo dobro prestali prvo tretjino. V drugi minuti je za goste sicer zadel Aljoša Crnović, nato pa se izid do prvega odmora ni več spremenil.

Izbranci Mitje Šivica so vlogo favorita nato potrdili v srednjem delu, ko so zadeli Guillaume Leclerc (23., 35.), Tadej Čimžar (24.) in Sebastien Piche (28.) ter dokončno odločili zmagovalca. Končni izid sta v zadnjem delu postavila Piche (47.) in Jaka Sodja (50.).

Čeprav so Triglavani na domačem ledu pričakovano izgubili proti močnejšemu tekmecu, pa je bil v Kranju pravi hokejski praznik. Za orle je bil namreč to sploh prvi nastop v finalu državnega prvenstva v zgodovini kluba, njihov uspeh pa je z aplavzom nagradila tudi približno petstoglava množica, ki je napolnila tribuno dvorane Zlato polje.

Fotogalerija iz Kranja (foto: Uroš Skaza):

Tomaž Trelc je navdušil Sebastiena Picheja. Foto: Uroš Skaza
Lani finalni, letos polfinalni obračun. Olimpija danes gostuje v Kranju. Foto: Uroš Skaza

Druga, morda že odločilna, tekma finala bo v torek v ljubljanskem Tivoliju, morebitna tretja pa v četrtek v Kranju. Če bo Olimpija tudi na domačem ledu nastopila podobno kot nocoj, se bodo zmaji na koncu veselili 17. naslova državnih prvakov v zgodovini Slovenije.

Državno prvenstvo, finale, prva tekma:

Sobota, 2. april:

HK Triglav Kranj – HK SŽ Olimpija 0:7 (0:1, 0:4, 0:2) /0:1/
0:1 Crnović (Ropret, Zajc, 2.), 0:2 Leclerc (Ropret, Piche 23.), 0:3 Čimžar (Leclerc, Štebih, 24.), 0:4 Piche (Čimžar, Ropret, 28.), 0:5 Leclerc (Jezovšek, Čimžar, 35.), 0:6 Piche (Mušič, Leclerc, 47.), 0:7 Sodja (Koblar, Robar, 50.)

Tekmeca igrata na dve zmagi. Druga tekma bo v torek, 5. aprila, v Ljubljani. Morebitna tretja tekma bo v četrtek, 7. aprila, v Kranju.