Železarji v finalu alpske lige!

Alpska liga 2. Apr 202220:55 > 23:10 0 komentarjev

Hokejisti Jesenic so se prvič v zgodovini kluba uvrstili v finale alpske lige, potem ko so na četrti polfinalni tekmi po podaljšku s 5:4 premagali Ritten. Za krono se bodo udarili z Asiagom, ki je ravno tako po štirih tekmah izločil Lustenau. Prva tekma bo 9. aprila v Italiji.

Po visoki zmagi na zadnji tekmi v Podmežakli (6:0) je Gorenjcem tudi tokrat kazalo dobro vse do končnice, ko bi skoraj zapravili priigrano. Na začetku zadnje tretjine so vodili že 4:1 (zadeli so Jaša Jenko, Eric Pance, Luka Ulamec in Jesperi Viikila), a Ritten se ni dal. V dobrih petih minutah so Italijani izenačili, le pol minute pred koncem rednega dela je za 4:4 zadel Andreas Lutz. Sledil je podaljšek, ki je ga v 76. minuti odločil Finec Eetu Elo in slovensko ekipo popeljal v veliki finale alpske lige.

To je železarjem uspelo prvič v zgodovini kluba, do zdaj so trikrat obstali na polfinalni stopnički. Jeseničani so s tem ponovili uspeh večnih rivalov iz Ljubljane. Olimpija je v finalu igrala v sezonah 2018/19 in 2020/21 in ligo obakrat tudi osvojila. Na drugi strani je Asiago prvak omenjenega tekmovanja iz leta 2018, nazadnje pa so v finalu igrali lani, ko so bili Ljubljančani boljši s 3:0 v zmagah.

Prva finalna tekma, ekipi igrata na tri zmage, prednost domačega igrišča pa pripada Italijanom, bo 9. aprila v Asiagu. Jesenice bodo prvo tekmo v domači Podmežakli igrale v torek, 12. aprila.

Alpska liga, polfinale, četrti tekmi

Ritten – Jesenice 4:5* (0:0, 1:3, 3:1) /1:3/
0:1 Jenko (Rajsar, Glavič, 23.), 0:2 E. Pance (Svetina, 32.), 1:2 Sharp (Ohler, 33.), 1:3 Ulamec (Brus, Svetina, 35.), 1:4 Viikila 51., 2:4 Osburn (Lutz, Spinelli 55.), 3:4 Sharp (Marzolini, Lutz, 56.), 4:4 Lutz 60., 4:5 Elo (Pance, Logar, 76.)

Lustenau – Asiago 2:3* (0:0, 2:1, 0:1) /1:3/

*po podaljšku

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. V finale sta se uvrstili ekipi, ki sta prvi zbrali tri zmage.