Maščevanje uspelo – zmaji rutinirano odpravili železarje

Hokej 23. Nov 202121:46 > 21:48 0 komentarjev
Olimpija se je po visokem porazu proti Salzburgu pobrala z zmago nad večnim tekmecem.

V hali Tivoli je bil odigran še drugi derbi med Olimpijo in Jesenicami v rednem delu državnega prvenstva. Ljubljančani v tem tekmovanju sicer nastopajo z mlajšo ekipo, proti večnim tekmecem pa so tudi tokrat zaigrali v najmočnejši postavi. Z goli Guillaumeja Leclerca, Aleša Mušiča in Luke Kalana (3:0) so se železarjem maščevali za oktobrski poraz v Podmežakli.

Kljub pozni uri začetka tekme med tednom se je v Tivoliju zbralo lepo število navijačev. Tudi jeseniški, ki so bili danes razdeljeni v dve območji na vzhodni in zahodni tribuni, so svojim varovancem dajali glasno podporo. Prvi plošček na tekmi je vrgel zagreti navijač Ljubljančanov in pevec skupine Big Foot Mama Grega Skočir. Ta je bil skupaj z ostalimi privrženci ljubljanskega kolektiva na koncu lahko zadovoljen, saj je Olimpija nadigrala Jesenice in jih zasluženo premagala. Potem ko v uvodni tretjini golov ni bilo, so zeleni v naslednjih dveh dosegli tri in večnim tekmecem zadali sploh prvi poraz v letošnjem državnem prvenstvu.

Mreži mirovali

Visok poraz na zadnji tekmi lige ICE (2:7 proti Salzburgu) je hokejiste Olimpije očitno močno motiviral. Zmaji so namreč začeli odločno in že od samega začetka vršili pritisk na vrata jeseniškega vratarja Oscarja Fröberga. Igra se je odvijala večinoma v obrambni tretjini železarjev, ki v prvih 10, 12 minutah sploh niso resneje zapretili. Šele napaka domačih, ko so si privoščili izključitev zaradi nepravilne menjave, je poskrbela, da je bilo nekajkrat vroče tudi pred golom Olimpijinega vratarja Žana Usa.

Ko je v 17. minuti prekršek za dvominutno hlajenje na kazenski klopi prejel še Aleksandar Magovac, se je zdelo, da momentum prevzemajo Jeseničani. A najlepšo priložnost sta v protinapadu z igralcem manj na ledu zapravila Luka Kalan in Gregor Koblar, tako da je po prvih dvajsetih minutah semafor še naprej kazal začetni izid.

Vodilni gol za Olimpijo je dosegel Guillaume Leclerc (na fotografiji levo).

Po navijaškem vložku še igralski

Do prve številčne premoči so v 25. minuti prišli tudi domači, a se mreža Jesenic tudi tokrat ni zatresla. Na polovici srečanja so si duška dali domači navijači na sredini zahodne tribune, kjer je tekmo spremljala skupina Green Dragons. Razgrnili so ljubljansko zastavo in prižgali nekaj zelenih bakel, tako da je bil Tivoli nato še dolgo “v megli”. Kot da bi se hokejisti Olimpije želeli zahvaliti za podporo, so nato v 34. minuti povedli. Akcijo je na desni strani napadalne tretjine z branilskega položaja začel Kristjan Čepon, podal do Nika Simšiča, ta pa je iz krogov na oddaljenejši vratnici našel osamljenega Guillaumeja Leclerca, ki mu ni bilo težko zadeti nebranjene mreže. Ljubljančani so do konca drugega dela močno pritiskali za drugi gol, igra je ves čas potekala pred vrati Fröberga, a je ostalo pri 1:0.

Green Dragons so na polovici tekme poskrbeli za šov z baklami. Foto: MaPa

Ob koncu visoka zmaga

Se je pa ta spremenil že po dvajsetih sekundah zadnje tretjine. Olimpija je hitro zadrsala v napad, kjer je plošček s sredine na levo stran poslal Žiga Pance, tam pa ga je pred vrata odbil Jaka Sodja. Z rokavico ga je ujel Aleš Mušič, ga vrgel na tla ter s palico spravil za hrbet Fröberga za podvojitev prednosti zmajev. A varovanci Mitje Šivica se niso ustavljali, v 52. minuti je ob izključitvi Gašperja Glaviča z desne strani udaril še Luka Kalan in poskrbel za udobno vodstvo. Slabe tri minute pred koncem je bilo vroče za prevrnjenimi vrati Usa, a so sodniki preprečili pretep.

Današnja tekma sicer zaradi sistema Hokejske zveze Slovenije (HZS) ni odločala o ničemer, saj se vseh osem ekip iz rednega dela državnega prvenstva uvrsti v končnico, ki bo spomladi. Moštvi se zdaj vračata v regionalni tekmovanji. Jesenice bodo v alpski ligi v petek gostovale v Lustenauu, Olimpija pa na isti dan gostuje pri Linzu.

Državno prvenstvo Slovenije, redni del

Olimpija – Jesenice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Strelci: 1:0 Leclerc (Simšič, Čepon K., 34.), 2:0 Mušič (Sodja, Pance, 41.), 3:0 Kalan (Magovac, Tomaževič, 52.)

V Linzu na trenerski klopi stari znanec Olimpije

Vodstvo hokejskega kluba iz Linza, ki tako kot Olimpija nastopa v ligi ICE, je sporočilo ime novega trenerja. Po odhodu Dana Cemana vajeti na klopi črnih kril prevzema Finec Raimo Summanen. Ta je v drugi polovici lanske sezone vodil Olimpijo, nato pa jo po osvojitvi alpske lige in razočaranju v finalu državnega prvenstva zapustil. Njegovo mesto pri Ljubljančanih je nato prevzel Mitja Šivic.

Raimo Summanen prevzema Linz.

Slovenski reprezentant Blaž Gregorc, ki je od letošnje sezone naprej član Linza, tako dobiva novega trenerja. Ob tem pa je dobil še novega soigralca. Iz druge švedske lige se na sever Avstrije selil Colin Smith. Zapušča pa Linz strelsko najboljši igralec v klubu v lanski sezoni, Dragan Umičević. Prav črna krila bodo naslednji tekmec Olimpije v ligi ICE, že četrtič v sezoni se bodo zmaji pomerili z njimi v petek v Avstriji.