Tampa do prve zmage, 40 obramb Hellebuycka

Hokej 15. Okt 20229:55 0 komentarjev

Hokejisti Tampa Bay Lightning, finalisti minule sezone v severnoameriški hokejski ligi NHL, so na drugi tekmi nove sezone s 5:2 premagali Columbus Blue Jackets in prišli do svoje prve zmage. Columbus pa je doživel drugi poraz na prav toliko tekmah. Najzaslužnejši za zmago gostov je bil Steven Stamkos, ki je dosegel dva zadetka.

Detroit Red Wings so na domačem ledu s 3:0 premagali Montreal Canadiens. Prva in druga tretjina sta se končali brez zadetkov. V zadnji pa so tri gole dosegli domačini in na svoji prvi tekmi letošnje sezone prišli do zmage. Doma so slavili tudi Winnipeg Jets, ki so premagali New York Rangers s 4:1. Vratar Connor Hellebuyck je zbral 40 obramb, Mark Scheifele pa je prispeval dva zadetka.

Na gostovanju so do svoje druge letošnje zmage prišli hokejisti Carolina Hurricanes. Z 2:1 so premagali San Jose Sharks, ki po treh tekmah še vedno išče prvo zmago v sezoni. Domačini so po prvi tretjini sicer vodili z 1:0, a je ob koncu druge Carolina izenačila. Za končno zmago orkanov pa je dve minuti pred koncem zadel Sebastian Aho.