Znani vsi udeleženci končnice lige NHL

Hokej 13. Apr 20237:52 0 komentarjev

Hokejisti moštva New York Islanders so si z zmago nad Montreal Canadiens s 4:2 priigrali nastop v letošnji končnici severnoameriške lige NHL in rešili zadnje večje odprto vprašanje rednega dela lige.

New York se je s tem vrnil v ustaljene tirnice, saj si je priigral četrti nastop v končnici v zadnjih petih sezonah, igralci pa so s tem popravili lanski neuspeh, ko so leto končali predčasno.

“To je bil prvi korak, ki pa je bil zelo težak. Redni del ima 82 tekem in vedno ni treba čakati do konca, mi smo se morali tokrat za končnico boriti na zadnji tekmi. In v takem obdobju se vedno veliko dogaja. Res smo opravili velik posel,” je bil po zmagi vesel trener New Yorka Lane Lambert.

Tekmec v končnici še ni znan. Ta je odvisen od dosežka Floride na zadnji tekmi s Carolino. V primeru zmage Floride bo to najuspešnejša ekipa lige Boston, v nasprotnem pa prav Carolina.

Tokrat je bil ključni igralec v dresu New Yorka Brock Nelson z dvema goloma, za 1:0 in 3:1, vratar Ilija Sorokin pa je zbral 17 obramb. Zmago je potrdil Anders Lee dve minuti pred koncem. Za zmagovalce je zadel še Hudson Fasching, za Montreal pa sta zabila Rem Pitlick in Nick Suzuki.

Dallas je s 5:2 slavil v St. Louisu in se vrnil na prvo mesto v centralni skupini. Hokejisti iz Teksasa so tehtnico na svojo stran nagnili šele v zadnjem delu, ki so ga dobili s 3:0. Na tekmi je z dvema goloma izstopal Wyatt Johnston, Jason Robertson je bil podajalec pri treh golih, gol in podajo pa je vpisal tudi Tyler Seguin.

Calgary je s tremi goli Nikite Zadorova slavil na tekmi s San Josejem. Gostje so v prvem delu povedli po golu Noaha Gregorja. Zadorov je v 34. minuti izenačil, v zadnjem delu pa je v 45. in 60. minuti zadel za zmago. Ta bi bila lahko še precej višja, a je Kaapo Kahkonen za San Jose zbral kar 46 obramb.

Obe ekipi, Calgary je sezono končal na nehvaležnem devetem mestu, sta s to tekmo sezono že zaključili.