Kdaj bosta Roglič in Pogačar znova v akciji?

Kolesarstvo 31. Mar 202418:00 0 komentarjev
Pogačar Roglič

April je pred vrati, s tem pa tudi izjemno pester kolesarski mesec. Primoža Rogliča bomo lahko spremljali že na začetku, na vragolije Tadeja Pogačarja pa bomo morali še nekoliko počakati.

Tadej Pogačar si je po izjemnem začetku sezone 2024 privoščil krajši počitek. 24. marca je osvojil skupno zmago na dirki po Kataloniji, naslednja preizkušnja na njegovem koledarju pa je spomenik Liege-Bastogne-Liege, ki bo na sporedu 21. aprila.

Kmalu za tem ga čaka prva tritedenska dirka letošnje sezone: Giro d’Italia se začne 4. maja.

Pogačar je letos osvojil dirko Strade Bianche, skupno zmago in štiri etape na dirki po Kataloniji, tretji je končal klasiko Milano – Sanremo.

Tadej Pogačar

Slabši začetek sezone je za Primožem Rogličem, ki pa je zaenkrat nastopil le na dirki Pariz – Nica. Končal jo je na 10. mestu v generalni razvrstitvi.

34-letni Kisovčan bo znova aktiven že jutri, ko se začne dirka po Baskiji, na kateri bo nastopil četrtič. Zmagovalec šestetapne preizkušnje bo znan v soboto, 6. aprila. To bo prvi dvoboj Rogliča proti Jonasu Vingegaardu in Vismi – Lease a bike. Na startu v Baskiji bo tudi Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step).

Primož Roglič bo nato na delu 17. parila na valonski puščici, Pogačarja bo 21. aprila izzval v Belgiji na dirki Liege-Bastogne-Liege.