Mohorič tudi po kronometru ostaja drugi

Kolesarstvo 14. Avg 202118:55 0 komentarjev
Matej Mohorič. Foto: guliverimage

Šesta etapa Dirke po Poljski je postregla z individualnim kronometrom. Dobil ga je Francoz Remi Cavagna, drugo mesto je osvojil vodilni v skupnem seštevku Joao Almeida (oba Deceuninck Quick-Step).

Zelo dober kronometer je odpeljal tudi Matej Mohorič, ki ne velja za najboljšega kronometrista. Vseeno je s časom 22:41 za Cavagno zaostal le 31 sekund. Almeida je s tem pridobil v skupnem seštevku, a Mohorič ostaja na visokem drugem mestu.

Tretje mesto na šesti etapi je osvojil domačin Poljak Maciej Bodnar (Bora Hansgrohe), četrti je končal Pogačarjev ekipni tovariš in cimer na Touru Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates).

Jutri sledi še zadnja etapa letošnje Dirke po Poljski. 145 kilometrov cest bo razgibanih, a večjih sprememb v skupnem seštevku ni pričakovati. Videli pa bomo, če bo Mohorič poiskušal z napadom na skupno zmago.