Pogačar dokazal, da je po okužbi v dobri formi

Kolesarstvo 22. Feb 202214:08 > 16:03 0 komentarjev
Tadej Pogačar. Foto: guliverimage

Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar (UAE Emirates) je v tretji etapi dirke po Združenih arabskih emiratih zasedel četrto mesto. Na devet kilometrov dolgi vožnji na čas v okolici Adžmana je za 18 sekund zaostal za zmagovalcem, Švicarjem Stefanom Bisseggerjem (Education-EasyPost).

Pred Pogačarjem, ki je dokazal, da je po okužbi z novim koronavirusom v dobri formi ter da lahko ubrani skupno zmago, sta kronometer končala še svetovni prvak, Italijan Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ki je za zmagovalcem zaostal sedem sekund, in Nizozemec Tom Dumoulin (Jumbo Visma), ki je ciljno črto prečkal s 14 sekund slabšim časom kot Bissegger.

“Proga je bila res hitra, ritem pa visok, nisi mogel veliko hitreje voziti. Ob vožnji proti cilju je šlo le na surovo moč, naredil sem največ, kar sem lahko. Sem zadovoljen, čas je v redu, ekipa tudi, tako da se že veselimo jutrišnje in naslednjih etap,” je dejal Pogačar.

Drugi slovenski predstavnik Luka Mezgec (BikeExchange – Jayco) je bil 84. z 1:04 minute zaostanka.

V skupni razvrstitvi je današnji zmagovalec tudi prevzel vodstvo in ima prav tako sedem sekund prednosti pred Ganno in pa 12 pred do danes vodilnim Belgijcem Jasperjem Philipsenom (Alpecin-Fenix). Pogačar je peti z 18 sekundami zaostanka, Mezgec pa 72. (+1:04).

Do konca dirke so še štiri etape, sredina in zadnja se bosta končali z vzponom.