Pogačarjeva ekipa se še naprej krepi: prihaja Avstrijec

Kolesarstvo 10. Avg 202210:30 0 komentarjev
Felix Grossschartner. Foto: guliverimage

Felix Grossschartner bo v prihodnji sezoni kolesaril ob boku Tadeju Pogačarju v ekipi UAE Team Emirates.

Dvakratni avstrijski prvak Felix Grossschartner je podpisal dveletno pogodbo z moštvom, katerega člana sta tudi Slovenca Tadej Pogačar in Jan Polanc.

28-letni hribolazec je svoj drugi naslov državnega prvaka osvojil na junijskem prvenstvu, ob tem je tudi aktualni državni prvak v kronometru.

“Navdušen sem, da sem se pridružil ekipi. Komaj čakam na priahajajoče izzive. To je ena najboljših ekip na svetu, vesel sem, da sem njen del. Prepričan sem, da bom pomagal ekipi do izvrstnih rezultatov,” je ob podpisu povedal Avstijec.

Grossschartner ima v svoji zbirki šest profesionalnih zmag. Leta 2019 je osvojil večetapno Dirko po Turčiji. Na španski Vuelti se je dvakrat uvrstil v najboljšo deseterico v generalni razvrstitvi.

UAE je včeraj podpisal tudi Belgijca Tima Wellensa.