Policija preprečila katastrofo; nov slovenski padec na Vuelti

Kolesarstvo 29. Avg 202318:55 0 komentarjev
Vuelta

Četrta etapa dirke po Španiji je bila vendarle mirna za vodilnega v skupnem seštevku Remca Evenepoela, manj pa za slovenskega kolesarja Matevža Govekarja. Španska policija je medtem sporočila, da je med tretjo etapo aretirala štiri protestnike.

Remco Evenepoel je na četrti etapi dirke po Španiji zadržal skupno vodstvo, ki si ga je priboril z včerajšnjo etapno zmago. Tako kot po prvi tudi po tretji etapi ni bil zadovoljen z organizatorji, po cilju se je namreč zapletel z eno od novinark, pri tem pa pristal na tleh. Tokrat zapletov za branilca lanske zmage ni bilo.

Evenepoel je ob tem prehitel Tadeja Pogačarja po številu dni v majici vodilnega na kateri od tritedenskih dirk. Belgijec bo jutri že dvaindvajsetič oblekel majico vodilnega, Pogačar je do zdaj na svoje rame 21-krat nadel rumeno barvo za najboljšega na Touru.

Remco Evenepoel

Etapo je sicer dobil Avstralec Kaden Groves, ki je bil po uspehu navdušen. “Etapa je bila res zahtevna, saj sta ves čas ritem narekovali le dve ekipi ter nadzorovali ubežnike. Porabili smo veliko energije, a bili vselej ob pravem času na pravem mestu. Zadnji ovinek je bil zelo oster, zaradi padca treh kolesarjev pa se je med mano in Molanom ustvarila večja razlika. Molano je hitro začel sprint, 350 m do konca, ujel pa sem ga vsega 100 m pred ciljem,” je po etapi za organizatorje dirke dejal zmagovalec.

Manj zadovoljen je bil Matevž Govekar, ki v dresu ekipe Bahrain – Victorious debitira na tritedenskih dirkah. Štiri kilometre pred ciljem je bil namreč udeležen v padec, ki ga je odrezal od boja za etapno zmago. Manj težav je imel tokrat Primož Roglič, ki se je povzpel na osmo mesto v skupnem seštevku, zaostanek za Evenepoelom pa ostaja 37 sekund.

Domen Novak (UAE Team Emirates) je bil danes 90. (+0:51), Jan Tratnik (Jumbo-Visma) je bil 129. (+1:54), Govekar pa je ciljno črto prečkal kot 136. (+2:22).