Bardet do zmage, Roglič ukradel še nekaj sekund

Kolesarstvo 28. Avg 202117:58 > 18:04 0 komentarjev
Slavje Romaina Bardeta. Foto: Guliverimage

V 14. etapi dirke po Španiji je bil najboljši Romain Bardet (Team DSM). V zaključnem vzponu na Pico Villuercas je imel Francoz, eden izmed kolesarjev velike ubežne skupine največ moči, prevzel pa je tudi vodstvo v točkovanju za gorske cilje. Slovenec Primož Roglič je v cilj prišel nekaj sekund za članom Movistarja Miguelom Angelom Lopezom, je pa pridobil nekaj sekund proti prvima dvema v skupnem seštevku in je še bližje rdeči majici. Njegov zaostanek je zdaj 1:36.

Približno 152 kilometrov pred ciljem se je oblikovala ubežna skupina 18 kolesarjev, med katerimi je bil tudi Slovenec Jan Tratnik. Njihova prednost je v etapi znašala že skoraj 15 minut, a v skupnem seštevku nihče bil nevaren za prevzem rdeče majice.

Na zahtevni etapi s tremi kategoriziranimi vzponi je ob začetku zadnjega vzpona najbolje kazalo Nicholasu Prodhommu, nato pa se je Romain Bardet dobrih 5 kilometrov do cilja vodilnima (zraven je bil še Andrey Zeits) zgolj odpeljal in prišel do etapne zmage ter prevzel pikčasto majico za vodstvo v točkah pri gorskih ciljih. Drugi je bil na koncu Jose Herrada, tretji pa Jay Vine. Jan Tratnik je končal kot deseti, 2 minuti in 15 sekund za zmagovalcem.

Primož Roglič. Foto: guliverimage

Mirno v glavnini

V skupini z rdečo majico v nasprotju s pričakovanji ni bilo veliko dogajanja. Rogličeva ekipa Jumbo-Visma je narekovala tempo, ki ga je s skokom skušal presekati Miguel Angel Lopez (Movistar), a Kolumbijec ni prišel daleč. Po 3448 višinskih metrov je imel med glavnimi kandidati za končno zmago največ moči prav Lopez, Rogla pa je nadzoroval dogajanje v skupini kapetanov. V zadnjem pospeševanju si je njegova skupina z Masom, Bernalom, Haigom priborila nekaj sekund pred Yatesom, še več (16) pred drugouvrščenim Guillaumejem Martinom in še dodatne štiri pred rdečim Oddom Christianom Eikingom.

Norvežan bo tudi jutri vozil v rdeči majici, njegova prednost pred Martinom zdaj znaša 54 sekund, Roglič na tretjem mestu zaostaja 1:36. Kolesarje v nedeljo, dan pred drugim dnevom premora čaka še ena gorska etapa s štirimi kategoriziranimi vzponi. Kolesarji bodo na cesti prekolesarili 195,5 km od Navalmoral de la Mate do El Barraca, nato pa sledi drugi dan odmora.