Šestnajsta etapa slavljencu Jakobsnu

Kolesarstvo 31. Avg 202117:10 > 18:49 0 komentarjev
Guliverimage

Po prostem dnevu se je nadaljevala Dirka po Španiji. 16. etapa ni predstavljala pretežke preizkušnje, saj je bila bolj ali manj ravninska, po ciljnem šprintu pa je imel najbolj sveže noge Fabio Jakobsen, ki ravno danes praznuje svoj 25. rojstni dan.

Nizozemec je tako dobil že tretjo etapo na letošnji kolesarski dirki po Španiji, potem ko je slavil na četrti in osmi. Tudi ti dve sta bili približno podobno dolgi in ravninski.

Slovenski as Primož Roglič je v cilj prišel z glavnino in v skupnem seštevku še zmeraj ohranja tretje mesto. Vodi Norvežan Odd Christian Eiking, Roglič na tretjem mestu za njim zaostaja minuto in 36 sekund.

Že od samega začetka etape so bili v ospredju Stan Dewulf (AG2R-Citroën Team), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi), Dimitri Claeys (Team Qhubeka NextHash), Quinn Simmons (Trek-Segafredo), Jetse Bole (Burgos-BH) in Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), ki se je peterici pridružil pozneje, vendar je glavnina potek vseskozi nadzorovala in ubežnike ujela 10 kilometrov pred ciljem.

Etapa od Lareda do Santa Cruz de Bezane je bila dolga 180 kilometrov. Etapa velja za najlažjo v zadnjem tednu letošnje Dirke po Španiji. Kolesarji so morali premagati 2275 višinskih metrov, po pričakovanjih je odločil šprint glavnine.

Profil 16. etape Vuelte.

Na trasi je bil le en gorski cilj, pa še ta zgolj tretje kategorije približno 72 kilometrov pred ciljem. Pikčasto majico za najboljšega hribolazca je po pričakovanjih obdržal Francoz Romain Bardet (Team DSM), zmagovalec 14. etape.