Slovenski Tour mu očitno ne ustreza, a glavni cilj je francoski

Kolesarstvo 17. Jun 202317:29 1 komentar
Matej Mohorič

Matej Mohorič je na današnji četrti etapi dirke po Sloveniji še petdesetič v svoji karieri startal na dirki na slovenskih cestah. Zanimivo je, da na domačem Touru še naprej nima zmage, dvakrat pa je postal državni prvak na cestni dirki.

Matej Mohorič, ki je dobil etape na vseh treh največjih tritedenskih dirkah, na dirki po Sloveniji ne more in ne more do etapne zmage. Današnjo, na kateri ni veljal za prvega favorita, je končal na šestem mestu z zaostankom 36 sekund za zmagovalcem Jesusom Davidom Peno.

Mohorič je bil tokrat že petdesetič na startu katere izmed dirk na slovenskih cestah. Na dirki po Sloveniji se je leta 2018 povzpel na tretje mesto v generalni razvrstitvi, dvakrat je postal tudi državni prvak. Leta 2018 in 2021.

28-letnik je po etapi povedal: “Pripravljenost pred dirko po Franciji je v redu. Zdaj bom osredotočen samo na to, da kaj ne ‘zafrknem’.”

Zaključek etape s spustom s Kolovrata mu je ustrezal, toda … “Vodilni imajo na klanec eno prestavo več. Zana in Ulisi sta peljala tudi italijanski Giro in sta očitno bolje pripravljena. To se pozna na nogah.”

Dodal pa je: “Dirka po Sloveniji ni moj glavni cilj, to je Tour.” Tam je želja jasna: “Na Tour grem po etapno zmago.”

Za ekipo Bahrain – Victorious je bila današnja etapa še dodatno čustvena. Po včerajšnji smrti 26-letnega Gina Mäderja, moštvenega kolega Mateja Mohoriča, Matevža Govekarja in ostalih kolesarjev bahrajnske ekipe, se je etapa začela z minuto molka.