Veselje Kolumbijca, smeji se tudi Primožu Rogliču

Kolesarstvo 7. Sep 202314:36 0 komentarjev
Juan Sebastián Molano

Kolumbijec Juan Seabastian Molano (UAE Emirates) je zmagovalec 12. etape dirke po Španiji. Tudi za Primožem Rogličem je uspešen dan. Osvojil je namreč štiri bonifikacijske sekunde.

Čeprav je bila etapa za glavnino skoraj povsem mirna, pa je Primož Roglič slabih 20 kilometrov pred ciljem prišel na svoj račun. Na trasi je bil namreč vmesni cilj za točke in bonifikacijske sekunde. Prvi ga je prečkal Avstralec Kedan Groves, nosilec zelene majice, Primož Roglič pa je osvojil drugo mesto. S tem si je prikolesaril štiri odbitne sekunde in se v skupnem seštevku približal prvi trojici.

Za vodilnim Američanom Seppom Kussom zdaj zaostaja za 1:32. Drugi je še vedno Španec Marc Soler (UAE Emirates), tretji pa Belgijec Remco Evenepoel. Roglič je na četrtem mestu, za lanskim zmagovalcem Vuelte pa po novem zaostaja še za 23 sekund.

V zaključku 12. etape so se sicer pomerili najboljši sprinterji. Tokrat je bil najmočnejši Kolumbijec Juan Sebastian Molano. Član UAE Emiratov je osvojil svojo drugo etapno zmago na Vuelti, prvo v letošnji izvedbi dirke. Drugo mesto je zasedel sicer najboljši sprinter na španskih cestah Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck), tretje pa Nizozemec Boy Van Poppel (Intermarche).