Nič novega, zmajem nasprotnik spet pristrigel krila

Eurocup 27. Dec 202319:39 > 19:46 2 komentarja
Jaka Blažič

Cedevita Olimpija je v 13. krogu evropokala gostovala v Rigi, kjer se je pomerila z ukrajinskim predstavnikom Prometej. Ljubljančani so še enkrat več izgubili v tesni končnici (100:105) in tako vpisali še trinajsti poraz evropske jeseni oziroma zime.

Olimpija je trinajsti poskus za zmago v evropskem tekmovanju začela solidno.

Ljubljančani so v Rigi proti ekipi Prometeja iz ukrajinskega kraja Slobožanske, ki zaradi vojne gostuje v Latviji, večji del prvega polčasa vodili, prvo četrtino recimo dobili s prednostjo 30:24, na glavni odmor pa odšli z zaostankom štirih točk. V prvem polčasu je za Ljubljančane največ točk zbral kapetan Jaka Blažič (13).

Spet zmanjkalo sape

V drugem polčasu so močno oslabljeni Ljubljančani pridno držali stik z Ukrajinci in se v sklepni del srečanja podali le s točko zaostanka. Žal je v ključnih trenutkih spet zmanjkalo sape, Prometej je zmagal in se utrdil na mestih, ki vodijo v nadaljevanje evropskega pokala pod okriljem Uleba. Najboljši strelec slovenskega predstavnika (in srečanja) je bil Blažič s 26 točkami, 23 jih je dodal Justin Cobbs, pri zmagovalcih pa sta se je izkazala Američan Tai Odiase in Portoričan Gian Clavell (17 točk).

Olimpija je 25. oktobra proti Prometeju v Stožicah izgubila z izidom 90:83, to pa je že 18. zaporedni poraz zmajev v Evropi. Nazadnje so slavili 1. februarja proti Benetkam.