Čančar izkoristil vzgojno lekcijo prvokategornikov

Košarka 23. Dec 20217:24 > 7:33 1 komentar
Shai Gilgeous-Alexander v akciji proti Vlatku Čančarju. Foto: Alonzo Adams-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkarji Denver Nuggets, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar, so v severnoameriški ligi NBA izgubili na gostovanju pri Oklahoma City Thunderju s 108:94. Slovenski reprezentant je odigral deseto tekmo to sezono in zabeležil svojo drugo najvišjo minutažo in tudi drugi najboljši izkupiček točk.

Čančar je za Denver odigral 17 minut in v tem času zbral devet točk in štiri skoke, ter podelil eno blokado. Imel je še dve izgubljeni žogi. Iz igre je zadel dva od petih metov, od tega enega za tri točke, še štiri točke je vpisal s črte prostih metov (4/6).

Več točk je 24-letni Koprčan to sezono dosegel le 26. novembra proti Milwaukeeju, ko je zbral 10 točk. Na zadnjih treh zaporednih tekmah je sicer na parketu preživel vsaj 16 minut.

Za Oklahomo je tokrat blestel Shai Gilgeous-Alexander, ki je dosegel drugi trojni dvojček kariere (27 točk, 11 skokov, 12 podaj) ter zasenčil tudi Nikolo Jokića.

Gilgeous-Alexander je po zmagi dejal, da so mu soigralci med tekmo povedali, da je blizu, in ga spodbujali, naj pride do trojnega dvojčka. Uspelo mu je minuto pred koncem. “Med tekmo, ko igramo, ne morem zraven spremljati še statistike. Sam skušam le zmagati in z vsako žogo, ki jo dobim, narediti največ, kar lahko,” je dejal junak večera.

Darius Bazley je k zmagi dodal 17 točk in 11 skokov, Lu Dort 15 točk in novinec Jeremiah Robinson-Earl 14 točk in devet skokov. To je bila za Oklahomo zmaga z najvišjo razliko v sezoni (+14).

Vrhunci dvoboja:

Na klop vsi iz prve peterke

Najkoristnejši igralec (MVP) lige Nikola Jokić, ki je v tekmo vstopil s povprečjem 26,3 točke, 13,5 skoka in 7,5 podaje, je tokrat za zlata zrna zbral zanj skromnih 13 točk, sedem skokov in tri podaje.

Jokić se je skupaj s preostalimi člani začetne peterke v zadnji četrtini usedel na klop in ni več stopil na parket. “Kot trenerja me zanima le, kdaj si se pripravljen boriti in igrati na pravi način. Tega tokrat od članov začetne peterke nismo imeli,” je neposredno povedal glavni trener Mike Malone.

Naslednja tekma Denver čaka v noči na petek po srednjeevropskem času, ko bodo v domači dvorani gostili Charlotte Hornets.