Tekma, za katero garaš vso sezono

Košarka 5. Jun 202314:46 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli svoje. Izsilili so odločilno tretjo tekmo polfinalne serije lige ABA proti Partizanu. V Beogradu bodo zaigrali sproščeno in poskušali preseči pred sezono zastavljene cilje.

Pred Ljubljančani je brez dvoma tekma sezone. Na prvo žogo se zdi uporaba pridevnika “sproščeno” v kontekstu odločilne tretje tekme polfinala neprimerna, a v slovenski prestolnici se zavedajo, da je Partizan izrazit favorit. S fantastično partijo na drugi tekmi, ko so v Stožicah pred skoraj 10.000 navijači v drugem polčasu nadigrali Beograjčane, so že izpolnili zastavljeni cilj.

“Izpolnili smo željo, da izsilimo tretjo tekmo. Zavedamo se, da bo izredno težko. Kot vsaka na tem vročem gostujočem terenu,” pred torkovim dvobojem v Štark areni pravi trener Cedevite Olimpije Miro Alilović.

Partizan se po zelo bolečem izpadu iz evrolige, ko je v četrtfinalni seriji proti poznejšim prvakom izgubil z 2:3, čeprav je dobil uvodni dve tekmi v Madridu, še ni prav zares pobral. Če bi morda sicer težko govorili o pravi priložnosti, je zdaj drugače. O pomanjkanju športnega motiva priča tudi izstop črno-belih iz končnice srbskega prvenstva. Zdaj zaradi zamika v razporedu sezone, ki ga je s prebojem v končnico evrolige povzročil prav Partizan, ligi ABA žuga še Crvena zvezda, ki grozi, da finala ne bo odigrala.

Ferrell: Nimamo kaj izgubiti

A igric dveh srbskih velikanov smo iz prejšnjih sezon že vajeni, drugega kot igre na polno zmaji ne smejo pričakovati. “Vemo, da bodo na parketu dali vse od sebe. Vedno je težko igrati v njihovi dvorani, kjer imajo za seboj tudi podporo navijačev. Igrali bomo sproščeno, saj nimamo kaj izgubiti. Motivacija je na visoki ravni. Imamo priložnost, da se uvrstimo v finale. Za to smo vso leto garali,” pravi Yogi Ferrell.

Od prvega organizatorja igre Olimpije bo v Beogradu veliko odvisno. Američan se je za tretjo tekmo serije nenačrtno odpočil precej bolj od pričakovanj. Na sobotni drugi tekmi serije finala državnega prvenstva proti Helios Suns je bil namreč že v prvem polčasu izključen. Odigral je le dobrih 12 minut. Le nekaj dni prej pa je bil najzaslužnejši za skalp Partizana, ki mu je natrosil 21 točk in vpisal še 8 skokov ter 7 asistenc.

Partizan se na zmaje pripravlja ves teden

Precej več časa za pripravo ima sicer Partizan. Od druge do tretje tekme imajo namreč za treninge na voljo ves teden, medtem ko so zmaji vmes odigrali dve tekmi državnega prvenstva. Tega se zaveda tudi strateg Beograjčanov Željko Obradović. “O tekmi v Ljubljani zdaj vemo vse, kar je šlo narobe. Predvsem moramo precej bolj nadzirati skok, se bolje odzvati na njihove spremembe v obrambi, naša agresivnost pa mora biti od prve minute na zadostni ravni.”

Skok je znova omenil tudi Alilović, ki je lahko v seriji s Partizanom nad tem elementom košarke navdušen. Skupno so Ljubljančani na dveh tekmah pobrali 89 odbitih žog, Srbi le 51. “Predvsem ko igraš proti boljši in bolj talentirani ekipi, moraš odigrati izredno ekipno obrambo in imeti maksimalen nadzor nad skokom. Ko se to vse poveže, pa moramo tudi v napadu odigrati kot ekipa,” je sklenil prvi mož ljubljanskega strokovnega štaba.

Liga ABA, polfinale

Torek, 6. junij

19.00 Partizan – Cedevita Olimpija /1:1/

// – izid v seriji, igrajo na dve zmagi

V finalu se bo zmagovalec pomeril s Crveno zvezdo, ki je z 2:0 izločila Budućnost.