Clippers ostajajo najbolj neugoden nasprotnik za Luko Dončića

Košarka 26. Nov 20237:31 1 komentar

Že res, da je ekipa Clippers v isti konferenci in se tako Dallas z njo sreča večkrat kot z ostalimi franšizami, poleg tega sta se franšizi v zadnjih letih dvakrat udarili v končnici. Toda Luka Dončić proti nobenemu moštvu lige NBA nima toliko porazov, kot prav proti njim. Danes je vknjižil že osemnajstega! V mestu angelov so Clippers slavili zmago 107:88.

Na tekmi v Crypto.com Areni je Luka zbral 30 točk (3 skoke in 4 asistence) in bil najboljši strelec srečanja, v katerem je Dallas dosegel najmanj točk tekoče sezone.

S 27 točkami mu je sledil Kyrie Irving, pri domačih pa so se še najbolj izkazali Paul George (25), Terance Mann (17 točk) in hrvaški center Ivica Zubac, ki je imel ob 11 točkah kar 14 skokov. Za seboj ima nekoliko zadržan večer Kawhi Leonard, ki se je ustavil pri 8 točkah in 6 skokih, nova pridobitev moštva iz mesta angelov James Harden pa je statistiko zapolnil z 8 točkami in sedmimi asistencami.

Jeklena obramba

Domačini so na krilih trde obrambe že po osmih minutah prišli do vodstva z dvomestnim številom točk. Prepričljivo razliko pa so nato držali do konca tekme.

Mavericks so v uvodnem delu drugega polčasa zgrešili kar 13 zaporednih metov in bili več kot pet minut brez dosežene točke, v tem času pa so Clippers pobegnili na kar 24 točk razlike.

Več kot 10 porazov – poleg LA Clippers – ima Dončić le še proti Phoenixu (14).

Za Dallas se je poznala odsotnost obetavnega novinca Derricky Livelyja, ta se je poškodoval na tekmi z Los Angeles Lakers, saj so Teksašani močno zaostajal v skok-igri. Na koncu je bilo v tej statistični kategoriji 73:45 za domačine.

Dallas je imel tudi precej slab met, uspešen je bil zgolj pri 37 odstotkih poskusov iz igre. Prvi strelec tekme Dončić je zadel 12 metov od 27 poskusov, predvsem mu ni stekel met za tri točke, saj je iz razdalje zadel le enkrat iz osmih poskusov. Ob tem se je sicer v prvi minuti po udarcu držal za roko, a je tekmo nadaljeval.

Dallas ostaja na visokem četrtem mestu zahodne konference. Naslednje srečanje Dončića in druščino čaka v noči na sredo, ko doma gostijo Houston Rockets. Teksaški obračun bo na sporedu ob 2.30 uri.