Crveni zvezdi dovolj že ena dobra četrtina

Košarka 3. Maj 202120:48 > 23:00 0 komentarjev
Crvena zvezda
Crvena zvezda/Facebook

Košarkarji Crvene zvezde so opravili pol dela na poti proti finalu ABA lige, potem ko so v dvorani Aleksandar Nikolić s 76:61 (39:42) porazili Igokeo.

Srbski prvak je do zmage prišel predvsem po zaslugi izjemne igre v obrambi v zadnji četrtini, ko so v prvih petih minutah 4. dela srečanja dovolili le tri točke. Pohvaliti gre zlasti kapetana Branka Lazića, ki je bil eden najbolj zaslužnih za to, da so branilci naslova ta del tekme dobili z 20:6.

Največ točk v zmagovalni ekipi je dal Jordan Loyd (21), pri bosansko-hercegovskih prvakih se je še najbolj izkazal Edin Atić s 15 točkami.

Drugo tekmo v petek gostijo Laktaši in če bi jo Igokei uspelo dobiti, 11. maja sledi odločilno srečanje v Beogradu za uvrstitev v finale.

Na drugem današnjem srečanju sta se udarila črnogorska predstavnika Mornar in Budućnost. Zmage v dvorani Moraća so se veselili domači košarkarji iz Podgorice, ki so slavili z 97:88.

Najboljši strelec zmagovalne zasedbe je bil tokrat Justin Cobbs z 22 točkami, sledil mu je Nikola Ivanović z 18 točkami, pri gostih pa se je najbolj izkazal Jacob Pullen s 24 doseženimi točkami.