Curry se je poigraval s Clippersi in sodniki

Košarka 29. Nov 20217:24 > 7:24 1 komentar
Stephen Curry, foto: Brian Rothmuller/Icon Sportswire via Guliver.

V noči na ponedeljek je bilo v severnoameriški košarkarski ligi NBA odigranih pet tekem. V akciji je bila tudi vodilna ekipa lige, ki je bila s 105:90 boljša od Los Angeles Clippers. Blestel je kdo drug kot Stephen Curry, ki je bil zaradi jeze na sodnike tudi blizu izključitvi, a se zadnji smejal.

Prvi strelec lige je na svoji 19. tekmi sezone tekmecu nasul sedem trojk, skupno letos že 105, številke 100 tako hitro ni dosegel in presegel še nihče v zgodovini, so izbrskali poznavalci lige NBA. Prejšnji rekord je bil 20 tekem, v lasti pa ga je imel … prav tako Stephen Curry.

Tokrat je sicer vpisal 33 točk (met za tri: 7/13) in dodal še pet skokov in šest asistenc, hkrati je tekmecem šest žog še ukradel. Znova je bil najboljši igralec na parketu, a le malce je manjkalo, da bi tekmo zaključil predčasno že na začetku zadnje četrtine. Ko je ob osebni napaki Teranca Manna sodniška piščalka ostala nema, je povsem izgubil živce.

Curryjeva jeza nad sodniki:

A to je Curryja le podžgalo, da je po nasprotniku udaril še močneje. V naslednjih nekaj napadih je rešetal mrežico domačega moštva, ko je zadel še tretjo zapored, v teku proti kotu igrišča in čez roki dveh nasprotnikov, si je s proslavljanjem privošil še sodnike.

Curryjeva serija trojk in posmeh sodnikom:

“Mislil sem, da je bila nad mano storjena osebna napaka, dovolil sem, da so me prevzela čustva. To me je brez dvoma podžgalo, vso ekipo. To energijo moraš pretvoriti v koše, to nam je dobro uspevalo,” je po tekmi razlagal prvi zvezdnik Bojevnikov.

Brez incidenta na vnovičnem srečanju

Prejšnji teden je naslovnice čez lužo polnil incident med LeBronom Jamesom in Isaiahom Stewartom, a vse skrbi, da bi le teden dni pozneje, ko sta se LA Lakers in Detroit znova srečala, prišlo do nadaljevanja agresije, so bila odveč.

LeBron je sicer še tretjo tekmo v nizu odigral ogromno minut, česar si trener Frank Vogel zagotovo ne želi početi v nedogled, a tudi tokrat so imeli njegovi varovanci veliko težav na parketu in nasprotnike strli šele v zadnjih minutah ter slavili s 110:106. LeBron je v 37 minutah vpisal 33 točk in podelil še devet podaj. Na zadnjih treh tekmah je James odigral kar 130 minut igre.

Svoje sedme zmage zapored so se veselili aktualni prvaki iz Milwaukeeja, ki so slavili v Indiani. Odločila je odlična tretja četrtina, v kateri je blestel Jrue Holiday in dosegel 11 od svojih 23 točk.

Boston je v Kanadi ugnal Toronto, za katerega je Goran Dragić najverjetneje že odigral zadnjo tekmo, potem ko je moštvo zapustil iz osebnih razlogov.