Dallas ob porazu ostal še brez drugega zvezdnika

Košarka 20. Dec 20217:28 2 komentarja

V noči na ponedeljek je Luka Dončić izpustil še četrto tekmo v nizu, njegov Dallas pa je s 105:111 izgubil na gostovanju v Minnesoti ter ima po dveh zaporednih porazih zdaj negativno razmerje zmag in porazov. Za nameček so Teksašani že sredi tretje četrtine ostali brez Kristapsa Porzingisa.

Težavam Dallas Mavericks ni videti konca. Že tako trener Jason Kidd še naprej ne more računati na prvega zvezdnika moštva Luko Dončića, ki še ni pozdravil levega gležnja, prav tako so bili odsotni še Willie Cauley-Stein, Eugene Omoruyi in Frank Ntilikina, v zdravstvene protokole pa sta morala Reggie Bullock in Josh Green. Manjkala sta tudi dva Kidova pomočnika.

Nato je v tretji četrtini Dallas ostal še brez Kristapsa Porzingisa, ki je čutil bolečine v desni nogi. Prvi pregledi sicer niso razkrili kakšne poškodbe. “Težko je, a imamo odlično skupino mladih igralcev, ki se borijo na parketu. To so počeli tudi tukaj. Nismo dobro metali, a smo našli način, da smo ostali v igri do konca, odločala je ena posest žoge,” je po tekmi dejal Kidd.

Mavsi so iz igre zadeli le 43,9 odstotka metov. V zadnji četrtini katastrofalnih 36,8 odstotka, ki so jo tudi izgubili s 17:25. Za Dallas je 28 točk vpisal Tim Hardaway, za zmagovalce Karl-Anthony Towns 24.

Jason Kidd ima vse več težav s sestavo moštva, foto: Guliverimage.

Wolves so sicer vodili večji del precej izenačenega dvoboja, a v tretji četrtini so gostje po delnem izidu 18:7 povedli in imeli pred zadnjim delom dve točki prednosti. Zadnjo četrtino so nato bolje odigrali domači, razigral se je Jaylen Nowell in zmaga je ostala v Minnesoti. Tekmeca se bosta v noči na torek pomerila znova, tokrat v Dallasu.

DeRozan uničil Lakerse

Tokrat je bilo sicer odigranih le šest tekem od devetih, trije dvoboji so bili zaradi izbruha pandemije covid-19 preložene. Na preostalih dvobojih so se najodmevnejše zmag veselili košarkarji Chicaga, ki so Jezernikom prizadejali drugi zaporedni poraz.

Lakerse, ki so pred dnevi za kakšen mesec ostali brez Anthonyja Davisa, je pokopal odlični DeMar DeRozan, vpisal je 38 točk in bil nezaustavljiv z vseh položajev. LeBron James je za poražence prispeval 31 točk.