‘Medvedek’ Luka žarel in razkril dogovor v slačilnici

Košarka 19. Maj 20247:54 0 komentarjev
Luka Doncic

Dallas Mavericks se bodo še drugič v zadnjih treh letih pomerili za krono v zahodni konferenci. Pred dvema letoma jih je na pohodu proti šampionskim prstanom ustavila ekipa Golden State Warriors, tokrat bo na drugi strani bodisi Minnesota bodisi Denver. Luka Dončić je, po sinočnji zmagi njegove ekipe nad Oklahoma Cityjem (117:116) in uvrstitvijo v finale zahodne konference, pričakovano sijal od sreče.

Pri Luki Dončiću človek hitro ve, pri čem je. Slovenski zvezdnik na novinarski konferenci po zmagi ni mogel skriti nasmeška.

Ker so se zbrani z vprašanji najprej lotili soigralca Kyrieja Irvinga, je Dončić stisnil pest, kot da bi proslavil zadet met ter s tem spet pokazal svojo duhovito plat. Irving je Luko kasneje ob druženju označil za “prijaznega medvedka”, ki se je – zvezdniškemu statusu navkljub – vedno pripravljen učiti, predvsem pa boriti za uspeh.

“Smo nekaj posebnega”

“Ves čas smo držali skupaj, vzdrževali pozitivno naravnanost in rezultat je plod tega. Ob polčasu smo se dogovorili, da za nobeno ceno ne želimo nazaj v Oklahoma City igrat sedmo tekmo in to nam je tudi uspelo,” je dejal Dončić, ki je s svojimi soigralci na začetku drugega polčasa zaostajal že za 17 točk, zato je zmaga toliko več vredna.

Dončić je bil z 29 točkami prvi strelec Dallasa, po 22 sta jih dosegla Irving in Derrick Jones jr., PJ Washington pa je svojih devet točk na tekmi dosegel v zadnjih 5:19 minute tekme. Prvi strelec tekmecev je bil Shai Gilgeous-Alexander s 36 točkami.

“Tekmo je odločil skok in nato še tista trojka PJ Washingtona proti koncu, tam se je vse skupaj zasukalo v našo smer. To je neverjetna ekipa. Naredili smo neverjeten preobrat z neverjetno energijo. To moštvo je nekaj posebnega,” je nasmejan razlagal Dončić.

Ocena “D”?

Sinoči se je spet izkazal novinec Derrick Lively, ki je ob 12 točkah zbral kar 15 skokov. Dallas je v skok-igri bil boljši z razmerjem 47:31.

Na vprašanje novinarja, kako zdaj odgovarja dvomljivcem, ki so ob kupčiji Dallasa z Nets za Irvinga zmajevali z glavo, se je Luka zgolj nasmehnil in bil kratek. Televizijska mreža je dala denimo kupčiji skromno oceno D (po našem šolskem sistemu: zadostno).

Kyrie Irving

“Ne oziram se na to, enostavno uživava v igranju drug z drugim in naju kaj malo briga za mnenja ostalih,” se je namrdnil Ljubljančan.

“Tokrat tekme nista odločila Luka ali Kyrie. Luka je pokazal zaupanje v svoje soigralce, ko ga je tekmec napadel v obrambi. Zaupal je, da bo P.J. opravil svoj del. Našli smo pot do zmage,” je dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Dallas bo prvo tekmo finala zahodne konference odigral v noči na četrtek ob 2.30 uri. Če bo to v Minnesoti ali Denverju, bomo izvedeli danes ponoči, ko omenjeni ekipi igrata odločilno sedmo tekmo serije.