Dallas ostal brez možnosti za končnico

Košarka 8. Apr 20236:59 1 komentar
Luka Dončić nezadovoljen

Košarkarji Dallasa so po porazu proti Chicagu s 115:112 tudi dokončno ostali brez možnosti za končnico. Luka Dončić je igral zgolj dobrih 12 minut.

Luka Dončić in soigralci tudi uradno ne morejo več napredovati na deseto mesto zahodne konference, ki še prinaša dodatne kvalifikacije za končnico. Danes so nastopali brez pomembne peterice (Kyrie Irving, CHristian Wood, Josh Green, Tim Hardaway Jr., Maxi Kleber), ob tem je slovenski zvezdnik na parketu prebil zgolj dobro četrtino, več kot očitno je bila zmaga drugotnega pomena.

Dallas je v četrti četrtini Chicagu dovolil delni izid 20:2, s čimer so Biki izničili več kot 10 točk zaostanka, na koncu pa slavili s 115:112. Luka Dončić je igral le dobrih 12 minut in ob tem prispeval 13 točk, 5 skokov in 3 asistence. S tem je bil ob Markieffu Morrisu in McKinleyju Wrightu najboljši strelec ekipe. Pri Chicagu je zablestel Coby White s 24 točkami, 11 asistencami in 7 skoki. Patrick Williams je dodal 23 točk, Nikola Vučević pa 20.

Oklahoma ima zdaj pred Dallasom zmago več in boljše medsebojno bilanco, eno tekmo pred koncem sezone pa je jasno, da je Dallas ne more več prehiteti. Po tekmi je trener Jason Kidd priznal, da je bil poraz načrtovan: “To je odločitev Marca Cubana in Nica Harrisona. Morali smo upoštevati načrt. Zaupamo jima. Proces se začenja.”

Dončić zadnje tekme proti San Antoniu skoraj gotovo ne bo igral. Sezono 2022/23 tako končuje s povprečjem 32,4 točke, 8,6 skoka, 8 asistenc in 1,4 ukradene žoge na tekmo.

Svoje minut je tokrat dobro izkoristil Goran Dragić, ki je za Milwaukee igral dobrih 25 minut in dsoegel 14 točk, 6 skokov in 4 asistence. Memphis je bil vseeno boljši s 137:114, Milwaukee pa si je že pred tem zagotovil naziv najboljše ekipe rednega dela sezone.