Dallas zmaguje tudi brez Dončića

Košarka 30. Apr 20217:29 > 7:41 0 komentarjev
Tim Hardaway Dončić
Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Dallas se je veselil nove pomembne zmage v boju za neposredno uvrstitev v končnico, potem ko je na krilih osebnega rekorda Tima Hardawaya (42 točk) s 115:105 odpravil Detroit. Luka Dončić zaradi težav z levim komolcem ni igral.

#related-news_0

Luka Dončić je srečanje spremljal s klopi in spremljal zanimivo predstavo med njegovim Dallasom in Detroitom, ki je že ostal brez možnosti za preboj v končnico. Odpisani gostje so vse do konca pretili Teksačanom, ki so zmago potrdili s šestimi točkami v zadnji minuti. Tim Hardaway je blestel z 42 točkami, kar je njegov osebni rekord. Pri Detroitu, ki pogreša številne nosilce igre, sta Isaiah Stewart in Frank Jackson dosegla 20 točk.

Izid je bil še dve minuti pred koncem izenačen na 104:104. Hardaway je 64 sekund zadel še svojo šesto trojko in Dallas popeljal v vodstvo s 109:105. Po osebni napaki Killiana Hayesa v napadu je zmago Dallasa s polaganjem potrdil Jalen Brunson.

Dallas je vpisal peto zmago na zadnjih šestih obračunih ter se še dodatno približal petim LA Lakersom.

Zmage se je veselil tudi Vlatko Čančar, ki je bil z Denverjem s 121:111 boljši od Toronta. Slovenski reprezentant je zadel trojko iz edinega meta na tekmi. Za najboljšo predstavo večera je poskrbel Kevin Porter, ki je ob zmagi Houstona proti Milwaukeeju s 143:136 postal šele četrti igralec v zgodovini Lige NBA, ki je dosegel 50 točk ali več pred dopolnjenim 21. letom. Prvi zvezdnik Bucksov Giannis Antetokounmpo si je zvil gleženj in je parket zapustil po vsega 46 sekundah igre.