Dobre novice za Dončićev Dallas, ki še sanja končnico

Košarka 1. Apr 20237:17 0 komentarjev
Luka Doncic, dallas

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo ponoči na sporedu kar 13 obračunov. Pomembnih zmag so se veselili košarkarji Golden State Warriors in Los Angeles Lakers, ki so s tem nekoliko pobegnili Dallas Mavericks slovenskega asa Luke Dončića. Ta vseeno ostaja v igri za dodatne tekme v končnici po porazih Minnesote in Oklahome.

V zahodni konferenci še naprej vlada izjemna gneča. Na lestvici so od 4. do 12. mesta zdaj po vrsti Phoenix Suns (42-35), Los Angeles Clippers (41-37), Golden State (40-37), LA Lakers (39-38), New Orleans Pelicans (39-38), Minnesota Timberwolves (39-39), Oklahoma City Thunder (38-40), Dallas (37-40) in Utah (36-41).

Dončić je bil z Dallasom prost, z zanimanjem pa je pogledoval proti ostalim obračunom neposrednih tekmecev za tako imenovani play-in turnir ekip od sedmega do desetega mesta na zahodu. Prvaki Golden State so pričakovano s 130:115 ugnali odpisane San Antonio Spurs. Stephen Curry je dosegel 33 točk, Klay Thompson pa dve manj.

Lakers so v neposrednem obračunu z zahodnimi tekmeci v gosteh ugnali Minnesoto s 123:111. Blestel je Anthony Davis z 38 točkami in 17 skoki. LeBron James je dodal 18 točk in 10 skokov. Uslugo Dallasu je napravilo moštvo Indiana Pacers. To je s 121:117 ugnalo Oklahomo. Tej ni pomagalo niti 39 točk Shaija Gilgeousa-Alexandra.

Memphis Grizzlies so se z zmago proti LA Clippers (108:94) približali Denverju (51-26) na vrhu zahodne konference. Slednji so brez Nikole Jokića in Jamala Murrayja v gosteh tesno izgubil proti Phoenix Suns s 93:100. Na začetku tretje četrtine so zaostajali že za 27 točk (45:72), a počasi rezali zaostanek. Kljub temu se je na koncu veselilo moštvo iz puščave, za katero je Kevin Durant dosegel 30 točk.

Za Nuggets je zaigral tudi ponoči edini slovenski košarkar na parketu Vlatko Čančar. V 16:24 minute je dosegel šest točk in štiri skoke. Zadel je dva od petih metov iz igre. Dallas Luke Dončića bo naslednji tekmo odigral danes ponoči, ko gostuje v Miamiju.