Goran Dragić s serijo trojk do prvih točk za Milwaukee

Košarka 31. Mar 20237:27 0 komentarjev

Goran Dragić je ob visokem porazu Milwaukeeja proti Bostonu (99:140) na domačem parketu vpisal devet točk in tako dosegel svoje prve točke v dresu Bucksov. Košarkarji Denver Nuggets so izgubili proti New Orleans Pelicans z 88:107. Vlatko Čančar je odigral prejel le drobtinice.

Denver, ki je najboljši v zahodni konferenci, si je že pred tem priigral končnico in je igral brez prvega zvezdnika Nikole Jokića. Tako je pri domačih z 21 točkami prednjačil Jamal Murray, medtem ko je Vlatko Čančar dobil le dve minuti igralnega časa, v tem času pa je njegova statistika ostala prazna. Pri zmagovalcih je bil najboljši Brandon Ingram, ki je dosegel trojni dvojček z 31 točkami, 11 skoki in 10 podajami.

Na tekmi najboljših ekip vzhodne konference, Milwaukeeja in Bostona, sta blestela zvezdnika slednjega Jayson Tatum in Jaylen Brown, ki sta dosegla 40 oziroma 30 točk. Pri domačih je Giannis Antetokounmpo igral le 25 minut, saj je bil dvoboj odločen že precej pred koncem, in prispeval 24 točk.

Sedem minut je igral Goran Dragić in za poražence dosegel devet točk, zadel je vse svoje tri mete za tri točke in zgrešil oba za dve, vpisal je še dva skoka, eno asistenco in ukradeno žogo. To je bil njegov tretji nastop za Milwaukee. Obe ekipi sta sicer že uvrščeni v končnico.

Tekmo je v zaključku zaznamoval dogodek na parketu, ko se je zaiskrilo med Blakom Griffinom in Thanasisom Antetokounmpom. Slednji je po močni osebni napaki Američana izgubil živce in ga udaril z glavo ter tekmo z izključitvijo končal predčasno.