Dončić letel po parketu in med navijači, a doživel poraz

Košarka 11. Jan 20237:25 0 komentarjev

Luka Dončić se je po tekmi počitka vrnil v postavo Dallas Mavericks in utrpel poraz proti Los Angeles Clippers (101:113). Slovenski zvezdnik je bil s 43 točkami vnovič izjemno razpoložen, a to ni bilo dovolj za vrnitev na zmagovite tirnice.

Odločilno prednost so si domači košarkarji priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 38:22 in prednost do odmora povišali na +22. Dallas je v tretji četrtini sicer uspel razliko stopiti vse do 10 točk, a v zadnjem delu ni uspel zares ogroziti zmage Clippersov.

Luka Dončić je v zadnji četrtini dosegel kar 20 od svojih 43 točk, ko je poskušal z napadalno igro svoje moštvo vrniti v igro, vendar sta na drugi strani odgovarjala predvsem Terance Mann in Kawhi Leonard. Sredi tretje četrtine je slovenski košarkarski as tudi prestrašil svoje navijače, ko je pri boju za žogo poletel med navijače ob parketu. Kljub nerodnemu padcu na hrbet jo je odnesel brez posledic.

Dončić je 43 točkam (iz igre: 12/22; za tri: 3/9; prosti meti: 16/21) dodal še 11 skokov, 7 asistenc in 2 ukradeni žogi. Tim Hardaway je dodal 16 točk. Za LA je 33 točk vpisal Leonard in 27 s klopi Mann.

Clippersi so stari znanec Dallasa in so se z njimi v prvem krogu končnice pomerili kar dvakrat v prejšnjih treh sezonah. Obakrat so napredovali košarkarji iz mesta angelov, s čimer se je med franšizama ustvarilo manjše rivalstvo.

Mavsi so po nizu sedmih zaporednih zmag zdaj vpisali že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah. Kljub temu ostajajo na četrtem mestu zahodne konference (23-19), a je za njimi velika gneča. Dallas ostaja v Los Angelesu in se bo v noči na petek pomeril še z Lakersi.

Goran Dragić in Vlatko Čančar bosta na delu v noči na četrtek. Chicago gostuje v Washingtonu, medtem ko Denver gosti Phoenix.