Dončićev pozdrav Mbappeju in strah pred novo poškodbo

Košarka 4. Feb 20247:38 1 komentar
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči iz sobote na nedeljo v ligi NBA doživeli poraz proti Milwaukeeju (129:117). To je bil še en večer Luke Dončića, ki je bil prepoln dogajanja.

Pred tekmo med Dallasom in Milwaukeejem je kar nekaj časa v zraku viselo vprašanje, ali bomo dobili nov obračun Luke Dončića in Giannisa Antetokounmpa, ki je denimo to poletje odpadel v ljubljanskih Stožicah.

Takrat je spektakel preprečila poškodba Grka, tokrat je imel kronične težave z gležnjem Slovenec, ki pa je stisnil zobe in v American Airlines Centru vnovič odigral sijajno partijo (40 točk, 11 skokov, 9 asistenc), kar pa je bilo premalo za 27. zmago sezone moštva iz Teksasa.

Navdušen nad prihodom Mbappeja, navijače je spravil v strah

No, dan se je za slovenskega superzvezdnika prej kot košarkarsko začel nogometno. Veliki navijač madridskega Reala je namreč s svojimi sledilci na Instagramu delil navdušenje nad tem, da bo za kraljevi klub od naslednje sezone igral eden najboljših nogometašev sveta Kylian Mbappe, nato pa si je privoščil še kavo iz skodelice ‘I Feel Slovenia’.

Obračun Dallasa in Milwaukeeja je nato v skladu s pričakovanji potekal v znamenju internega dvoboja dveh Evropejcev, kjer se je na koncu smejalo Giannisu. Dončić pa je svoje navijače znova v strah spravil že v prvi četrtini, ko je ravno pri prerivanju z Grkom Slovencu znova nerodno obrnilo koleno.

24-letnik je nato celo zapustil igrišče in odšel v slačilnico, a se hitro vrnil in nadaljeval z odlično predstavo, ki pa ni bila dovolj za zmago. Znova je v obup nasprotnike spravljal tudi z značilnimi meti za tri točke z velike razdalje.

“Slišal sem, da je nekaj počilo. Bomo videli jutri,” je po tekmi nov zdravstveni zaplet komentiral Dončić, navijači Dallasa pa upajo, da bo eden najboljših košarkarjev planeta znova na delu v noči iz ponedeljka na torek, ko moštvo iz Teksasa, ki je na zadnjih osmih tekmah zdaj zmagalo le dvakrat, gostuje pri Philadelphii.

Kidd ima že tako dovolj težav

Zdravstveni karton Dallasa v tem obdobju še zdaleč ni prazen. Zaradi poškodb so obračun z bucks izpustili Kyrie Irving, Dereck Lively II in Dante Exum.

“Moramo se čim prej sestaviti. Z Luko sva se danes zjutraj pogovarjala o tem, da ga ne smemo preveč obremeniti in da mora igrati manj kot 40 minut. Všeč mi je bil njegov odgovor, ko je dejal, da štiri dni ni igral košarke in ga lahko igra 48 minut. A moramo paziti nanj, takšna minutaža zahteva fizičen, pa tudi mentalni davek,” je po novem porazu razmišljal trener Dallasa Jason Kidd.