Dončić in Antetokounmpo uprizorila neverjeten obračun

Košarka 4. Feb 20245:00 2 komentarja
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so v domači dvorani gostili eno najboljših ekip lige Milwaukee Bucks. Teksašani so imeli sredi druge četrtine že več kot 20 točk prednosti, toda na koncu so se zmage veselili gostje (129:117). Dvoboj med Luko Dončićem in Giannisom Antetokounmpom je tako pripadel Grku.

Dallas je naravnost fantastično odprl tekmo, pa čeprav je domačim navijačem zastal dih, ko se je Luka Dončić zaradi manjše poškodbe podal v garderobo.

Slovenski zvezdnik se je hitro vrnil na parket, prednost Teksašanov je zgolj naraščala in je v drugi četrtini znašala že 25 točk.

Toda, kot že ničkolikokrat videno, dvomestna prednost v ligi NBA ne pomeni prav veliko. Košarkarji Milwaukeeja so se zbrali in do polčasa zaostanek stopili na vsega pet točk.

Sredi tretje četrtine so gostje prišli do vodstva, toda nobena ekipa si ni uspela priigrati večje prednosti.

To se je spremenilo v zadnji četrtini, ki so jo zanesljivo dobili gostje z razliko 11 točk.

24-letni slovenski zvezdnik je večer končal s 40 točkami, 9 skoki in 11 asistencami. Še nekaj več je na drugi strani pokazal Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 48 točk, 6 skokov in 10 asistenc.

Mavericksi se sedaj podajajo na vzhodno obalo ZDA, kjer jih čakajo tri tekme, začenši s tekmo proti Philadelphii 76ers v noči na torek.