Dragić uživa v jeseni kariere, drugače velja za LeBrona

Košarka 27. Okt 20227:27 0 komentarjev

Košarkarji Chicago Bulls so v noči iz srede na četrtek na domačem parketu zanesljivo ugnali Indiana Pacers (124:109). Pomembno vlogo pri zmagi bikov je imel slovenski veteran Goran Dragić, ki postaja izjemno pomemben adut s klopi trenerja Billyja Donovana. Tokratni večer lige NBA je prinesel tudi nov poraz Los Angeles Lakers.

Za Goranom Dragićem je najuspešnejši večer v ligi NBA, odkar je pred letošnjo sezono Brooklyn zamenjal za Chicago. 36-letnik je v dvoboju z Indiana Pacers nasprotniku v nekaj manj kot 16 minutah nasul 13 točk, dvakrat skočil ter petkrat podal. V času, ko je bil na parketu koseški zmaj, so bili biki za 19 točk boljši od nasprotnika, kar pomeni, da je imel slovenski veteran celo najboljši “+/-” koeficient večera.

Los Angeles Lakers postajajo tarča posmeha

Chicago je vknjižil tretjo zmago v sezoni in je ena izmed devetih ekip s pozitivnim razmerjem zmag in porazov na vzhodu. Indiana je na petih tekmah vknjižila eno zmago. Brez nje pa ostajajo košarkarji Los Angeles Lakers. Tokrat so bili od jezernikov s 110:99 boljši Denver Nuggets in jim zadali četrti zaporedni poraz na začetku sezone.

Pri Denverju je ob domači zmagi najbolj blestel dvakratni zaporedni MVP Nikola Jokić. Srbski center se je ustavil pri 31 točkah, v statistiko pa je vpisal še 13 skokov, devet podaj in štiri ukradene žoge. Iz igre je zadel 12 od 17 metov. Vlatko Čančar je za Denver priložnost dobil ob koncu srečanja, v statistiko pa v 2:46 minute vpisal le izgubljeno žogo.

Pri Lakers je 22 točk dosegel Anthony Davis, ki je ob tem pobral še 14 skokov. LeBron James je 19 točkam (8/21 iz igre) dodal devet podaj. Jezerniki so igrali brez poškodovanega Russella Westbrooka.