Olimpiji ni pomagal niti odlični Ferrell

Eurocup 8. Dec 202122:25 > 22:54 2 komentarja
Yogi Ferrell je na prvi tekmi v zelenem dresu ob porazu prispeval 11 točk.

Po daljšem premoru so se s 6. krogom nadaljevali boji v Evropskem pokalu. V Ljubljani je gostoval Virtus Bologna, eden favoritov tekmovanja z Milošom Teodosićem in Marcom Belinellijem. Zmaji iščejo pot iz krize, a tokrat so bili žal prekratki ter zabeležili še četrti zaporedni poraz v EuroCupu (101:104). Klemen Prepelić in Mike Tobey sta že v torek z Valencijo v Benetkah gladko premagala Venezio.

Varovanci Jurice Golemca so v tekmo vstopili dobro, sicer po prvi četrtini zaostajali za 4 točke, a bili ob polčasu skupaj (53:54). Po odmoru je odlično predstavo še nadgradil novinec v postavi zmajev Yogi Ferrell, ki je bil na koncu prvi strelec srečanja (24 točk in 11 asistenc).

Zadnjo četrtino sta ekipi začeli poravnani (82:82), Olimpija se je za trenutek znašla celo v prednosti, a so se Italijani na koncu vendarle veselili zmage in tako še dodatno zamajali stolček ljubljanskega stratega.