Zmaji nadoknadili ogromen zaostanek, a niso zmogli preobrata

Eurocup 21. Mar 202318:31 > 22:36 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. krogu EuroCupa vpisali četrti zaporedni poraz. Že pred časom odpisani zmaji so tesno izgubili v Brescii (84:82) in ostajajo prikovani na dno skupine A. Ljubljančani so zaostajali že za 18 točk, a se v zadnji četrtini približali na le dve točki, preobrat jim vendarle ni uspel.

Slovenski prvaki so prikazali dva povsem drugačna obraza. Bledega v prvem polčasu, ki so ga izgubili za 16 točk ter precej bolj borbenega v drugem, ko so se uspeli po minus 18 približati na 69:71, za preobrat pa je zmanjkalo še kakšno ključno posredovanje v obrambi.

Ob zgodnjem vodstvu Italijanov (15:7) je bil sprva eden bolj razigranih na parketu slovenski reprezentant v vrstah Brescie. Aleksej Nikolić je v prvih petih minutah igre zadel trojko in podelil kar 4 asistence in bil tako neposredno udeležen pri vseh petih zadetih metih iz igre domačinov v uvodu. Zmaji so proti koncu prve četrtine zaigrali bolje. Na obrambni strani je z dvema blokadama zablestel Karlo Matković, po koših Marka Jeremića in Matica Rebca se je zaostanek z devetih točk znižal na tri (21:24).

Brescia je odgovorila silovito. Napad Ljubljančanov je bil do polčasa precej hladen, na drugi strani so deževale trojke in razlika naraščala. Italijani so zadeli šest od prvih osmih metov za tri točke na tekmi. Po šesti asistenci Nikolića, ki je pod obročem lepo našel Taija Odiaseja, je Brescia povedla že za 16 (48:32), kolikor je razlika znašala tudi ob odmoru.

Zmaji v drugem delu prerojeni

V drugi polčas so zmaji vstopili precej bolje in hitro znižali zaostanek, ki je narasel še na 18 točk. Točke so nizali Joshua Adams, Rok Radović in Yogi Ferrell ter poskrbeli za delni izid 11:0. Do konca tretjega dela so domači ohranili 12 točk prednosti. V zadnji četrtini se je nadaljevala vrnitev gostov. Po trojki Adamsa se je 6:30 pred koncem Olimpija vrnila že na tri točke zaostanka.

Po košu Matkovića je Olimpija dobrih pet minut pred koncem prišla celo na zgolj dve točki minusa, a so Italijani do konca našli odgovor na vsak poizkus gostov ter ves čas ohranjali dve posesti naskoka. Ključno trojko je 1:09 pred iztekom časa zadel Kenny Gabriel, ki je prednost vrnil na varnih 83:75 in dvoboj je bil odločen.

Pri domačih je bil s 13 točkami najuspešnejši prav Gabriel. Za zmaje je 19 točk prispeval Adams, 18 Ferrell. Nikolić je za Brescio vpisal 6 točk in 8 asistenc.

Zmaji so sicer igrali brez dveh pomembnih članov moštva, Eda Murića in Amarja Alibegovića. Kapetan Cedevite Olimpije je še tretjo tekmo v nizu izpustil zaradi bolečin v kolku. Alibegović pa bo zaradi poškodbe palca desne noge s parketa odsoten še vsaj tri tedne.

V zadnjem krogu Ljubljančane za konec evropske sezone čaka še domači dvoboj z Bourgom. Obračun bo na sporedu prihodnjo sredo.