Ljubljančani so se od EuroCupa poslovili v slogu sezone

Eurocup 29. Mar 202322:32 > 22:32 0 komentarjev
Cedevita Olimpija-JL Bourg Mincidelice

Za košarkarji Cedevite Olimpije je še zadnja tekma v letošnji sezoni EuroCupa. V 18. krogu so na domačem parketu gostili Bourg in po odličnem prvem polčasu (44:35) v nadaljevanju popustili ter Francozom dopustili velik zasuk. Gostje so tekmo dobili z 88:75, zmaji pa so kljub 28 točkam in devetim skokom Karla Matkovića ostali pri treh evropskih zmagah v tem tekmovalnem letu.

Ljubljančani so v desetčlanski skupini A zasedli zadnje mesto z izkupičkom 3-15. Tako se niso uvrstili med prvih osem ekip v skupini, ki bodo tekmovanje nadaljevale v izločilnih bojih.

Cedevita Olimpija je v rednem delu evropskega pokala premagala Bourg en Bresse v Franciji, po enkrat pa je bila boljša še od Umane Reyer iz Benetk in nemškega Ulma.

S tem izkupičkom je druga najslabša ekipa tekmovanja; manj zmag ima le poljski Slask Wroclaw (1-17) v skupini B.

Najboljši strelec Cedevite Olimpije danes je bil Karlo Matković z 28 točkami in devetimi skoki.

Miro Alilović, trener Olimpije: “Vedeli smo, da bomo morali igrati zelo pametno, če bomo želeli parirati s takšno rotacijo. Zdržail smo do 28 minute, nato nismo imeli niti moči niti hitrosti. Nismo uspeli nadzorovati skoka, igrali smo na postavljeno obrambo, pretok žoge je bil preslab. Vsi meti so bili prekratki, iz minute v minuto smo le padali, na žalost.”

Potek tekme

Po četrti četrtini (75:88)

Bourg je v zadnji del tekme vstopil s prednostjo devetih točk, nato pa jo je le še povečal. Dobrih šest minut do konca so Francozi pobegnili že na +15. Kljub trudu so se Ljubljančani do konca približali le na enajst točk, ob številnih zgrešenih metih z razdalje pa so gostje brez težav zadržali veliko prednost in osvojili peto mesto v skupini. Cedevita Olimpija je z le tremi zmagami končala kot zadnja v skupini A.

Po tretji četrtini (57:64)

Francozi so v začetku drugega polčasa pričakovano pritisnili in hitro zmanjšali razliko. Po petih zaporednih točkah so se gostje približali le na -4, na kar je s trojko odgovoril Joshua Adams. Cedevita Olimpija je nadaljevala v svojem ritmu, po minuti odmora pa so gostje na hitro naredili delni izid 7:0 in izenačili (55:55). V 28. minuti je Bourg prvič po izidu 21:22 spet povedel in prednost do zadnjega odmora še povišal. Če so domači v tretji četrtini dosegli le 13 točk, so jih tekmeci kar 29.

Po drugi četrtini (44:35)

Domači so v drugi četrtini agresivneje stopili proti tekmecu in to se jim je kmalu obrestovalo. Matković je z novima dvema košema Cedevito popeljal v vodstvo, nato pa je na sceno stopil še Matic Rebec in kar naenkrat je na semaforju zasvetilo +5 za ljubljanske košarkarje (29:24). Svoj strelski šov je nadaljeval Matković (skupno do polčasa že 22 točk), in ko je prednost zmajev narasla na sedem točk (36:29), je bil trener gostov znova primoran vzeti minuto odmora. Ta pa ni preveč pomagala, Olimpija je nadaljevala v svojem ritmu in na glavni odmor odšla z devetimi točkami prednosti.

Po prvi četrtini (17:20)

Zmaji so slabo vstopili v srečanje in se hitro znašli v zaostanku za štiri točke (4:8). A po zaslugi Karla Matkovića, ki je v prvih desetih minutah dosegel sedem točk, so se Ljubljančani vrnili v igro (10:8). Po izenačenem nadaljevanju se je prvi del vseeno končal z majhno prednostjo gostov, ki so za malenkost pobegnili. Pri Francozih je odlično začel James Palmer, ki je dosegel še točko več od Matkovića.