Dober začetek Ljubljančanov, slabše nadaljevanje

Eurocup 25. Okt 202318:30 > 18:56

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli nov poraz v evropskem pokalu in so še naprej brez zmage. V četrtem krogu so pred domačimi gledalci izgubili z ukrajinskim Prometejem s 83:90 (26:18, 45:47, 65:72).

Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Karlo Matković z 18 točkami in DJ Stewart s 17, Klemen Prepelič pa jih je dodal 16.

Za Cedevito Olimpijo, ki je v uvodnih treh krogih dvakrat gostovala in izgubila proti ekipam, ki sodijo v zgornjo polovico skupine A – Juventut, Bešiktaš, Hapoel – je bila to prva od štirih zaporednih tekem v Stožicah.

V soboto, 28. oktobra, bo v ligi Aba gostila Studentski centar, 31. oktobra jo v 5. krogu evropskega pokala čaka ekipa iz Vilniusa, 4. novembra pa še Borac Čačak.

Cedevita Olimpija – Prometej 83:90 (26:18, 19:29, 20:25, 18:18)

Četrta četrtina:

Cedevita Olimpija se Prometeju ni uspela več približati. Ukrajinci so slavili z 90:83.

Tretja četrtina:

V tretji četrtini so Ukrajinci nadzorovali potek srečanja. Povedli so že tudi za 12 točk z 72:60. Zmaji so delovali precej nebogljeno, vseeno pa ob koncu četrtine s petimi zaporednimi topčkami zaostanek znižali na 7.

Druga četrtina:

Drugih deset minut se je za Cedevito OIimpijo začelo odlično. Zmaji so hitro povedli za 10 točk z 32:22, nato pa je sledil popoln obrat. Ukrajinci so se prebudili, se s sedmimi zaporednimi točkami povsem približali, do konca četrtine pa tudi povedli. Prometey je vodil je že za 5 točk. Jaka Blažič je ob koncu polčasa po asistenci Klemna Prepeliča zadel za tri za izenačenje na 45:45, četrtina pa se je vseeno končala s prednostjo gostov s 47:45.

Prva četrtina:

Olimpija je odlično začela tekmo. Prvo četrtino je dobila za osem točk z rezultatom 26:18. Na začetku tekme je bil razpoložen predvsem Karlo Matković z 10 točkami, Klemen Prepelič pa je na že v prvih desetih minutah debija za zmaje lepo napolnil statistiko: vpisal je 5 točk, 2 skoka in 3 asistence.