Armani po podaljšku premagal Bayern

Evroliga 2. Okt 202022:31 > 22:41
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkarji Milana so v prvem kolu Evrolige šele po podaljšku premagali Bayern z izidom 81:79. V španskem obračunu je bila Baskonia boljša od Reala Madrida s 76:63.

V Münchnu sta ekipi uprozorili odlično košarkarsko predstavo, Milano pa je na odmor odšel le s točko prednosti (32:31).

Izenačena tekma se je nadaljevala tudi v drugem polčasu in po treh četrtinah je za točko vodil Bayern, redni del tekme pa se je končal z izidom 70:70.

V petminutnem dodatku se ni veliko spremenilo, ključno trojko pa je sedem sekund pred koncem zadel Shavon Shields za končnih 81:79.

V zmagovalni ekipi je največ točk dosegel Malcolm Delaney, 17, Kyle Hines je dosegel točko manj, pri Bayernu pa je 18 točk prispeval Wade Baldwin. Žan Mark Šiško je igral 10 minut, vendar ostal brez dosežene točke.

BASKONIA BOLJŠA OD REALA

V španskem derbiju je Baskonia zanesljivo premagala Real Madrid, izid je bil 76:63. Srečanje je bilo prve tri četrtine precej izenačeno, v zadnjih desetih minutah pa so gostitelji prevladovali in četrtino dobili s 24:14 ter si zagotovili zmago. Zoran Dragić za Baskonio ni igral, za Real pa je Anthony Randolph dosegel 5 točk.