Barca in CSKA s težavami, Žalgiris šele v podaljšku

Evroliga 27. Okt 20180:16 > 0:17
Turkish Airlines EuroLeague

Na zadnji treh tekmah 4. kroga Euroleague, smo videli tri izjemno zanimive in napete tekme vse do zadnjih sekund. Pričakovano, a z veliko večjimi težavami sta do zmage prišla Barcelona in CSKA. Žalgiris pa je v Atenah slavil šele po podaljšku.

CSKA je v Španiji proti Gran Canarii na polno zaigral šele v drugem polčasu. Rusi so drugi polčas dobili 54:36 in na koncu tudi zasluženo slavili z 91:106 in tako poleg Reala ostajajo še edini neporaženi.

V Atenah, kjer sta se merila Panathinaikos in Žalgiris so gledalci spremljali podaljške, po rednem delu je bil rezultat namreč izenačen na 76:76, pa čeprav so Litvanci tekom druge četrtine že vodili s 17. točkami prednosti. Grki so se v drugem delu vrnili in prešli celo v prednost, a na koncu ostali brez zmage, saj je Žalgiris podaljšek dobil z 11:7.

Po slabem začetku sezone pa sedaj vse bolj zobe kaže tudi Barcelona, ki je prišla do svoje še druge zaporedne zmage v Eurolegue. Vendar tudi tokrat Špancem proti Darušafaki ni bilo lahko. Prvi polčas so Katalonci sicer dobili s sedmimi točkami, a je bila njihova tretja četrtina porazna, saj so Turki deset minut pred koncem tekme vodili za šest.

Zadnja četrtina pa je bila povsem po notah Barce, ki se je prebudila in Darusafaki dovolila samo sedem točk ter se na koncu veselila zmage z 79:71. Jaka Blažič je za Barcelono dosegel pet točk.