Langford ugasnil Zvezdo

Evroliga 10. Nov 201616:32 > 16:39
euroleague.net

Košarkarji Crvene zvezde so še tretjič zapored izgubili tekmo v Evroligi, tokrat so v Kazanu proti Unicsu izgubili s 65:62. Rdeče-beli so imeli tekmo dobljeno, vodili so vse do 17 sekund pred koncem obračuna, potem pa je na veliki oder stopil Keith Langford.

Turkish Airlines EuroLeague

Zvezda je odlično kontorlirala potek večjega dela tekme, še več, od konca prve četrtine je bila vseskozi v vodstvu, ki je v tretji četrtini naraslo že na 10 točk pri rezultatu 37:27. Potem pa je v ospredje stopil nesporni vodja ekipe iz Kazana, Keith Langford, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk, za nameček pa 17 sekund pred koncem tekme zadel trojko, ki je obračun prelomila. Kazan je takrat povedel s 63:62 in zmagovalec je bil odločen.

Keith Langford je bil najboljši igralec tekme s 23 točkami, Marko Banič in Latavious Williams sta prav tako dosegla dvomestno število točk z desetimi. Na drugi strani je bil Nate Wolters uspešen z 11 točkami, Ognjen Kuzmić jih je dodal 10, Marko Simonović in Luka Mitrović po devet, Nemanja Dangubić je končal tekmo z osmimi točkami.

Crvena zvezda in Unics sta zdaj poravnana na lestvici Evrolige z dvema zmagama in štirimi porazi. Prvak ABA lige v torej gostuje v Bambergu, Unics pa odhaja v Abdi Ipekči Areno na gostovanje proti Anadolu Efesu.