Real deklasiral Brose, nova odlična partija Dončića

Evroliga 20. Dec 201622:19 > 22:20
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida, pri katerih je spet blestel Luka Dončić, so brez večjih težav premagali Brose Basket, Crvena zvezda je klonila v Pireju, do zmag pa sta prišla še Unics Kazan in Žalgiris.

Kraljevi klub je tekmo praktično rešil že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 24:9. V nadaljevanju je Real zgolj stopnjeval svojo prednost, slednja je nekajkrat narasla čez čez mejo tridesetih točk, Brose pa se je v zadnji četrtini (23:32) vendarle pobral in ublažil poraz.

V dresu Reala je spet briljiral Luka Dončić. Luka je v zgolj devetnajstih minutah na parketu vpisal 16 točk, dodal pa je še šest skokov in pet asistenc. Dve točki manj je zbral Sergio Llull, Tompkins pa jih je dosegel 13. Pri gostih je naš Aleksej Nikolić dosegel dve točki.

Madridčani so prišli do devete zmage, z njo pa so se spet prebili na drugo mesto, ki si ga delijo z Olympiakosom. Brose je na 14., ima štiri zmage in devet porazov.

Dončića in soigralce že čez dva dni čaka nova preizkušnja, v Beogradu se bodo namreč pomerili s Crveno zvezdo.

Slednja je danes gostovala v Pireju pri Olympiakosu in doživela poraz. Beograjčani so na trenutke sicer dobro parirali nasprotniku, ki pa si je, tako kot Real, že v prvem polčasu priigral lepo prednost (+12). V drugem polčasu Zvezda ni resneje ogrozila zmage Olympiakosa, končna razlika pa je znašala osem točk.

Pri gostih je Stefan Jović zbral 16 točk, Kuzmić jih je 14-im skokom dodal 13, Marko Gudurić pa je tekmo zaključil z dvanajstimi. Pri gostiteljih, ki so igrali brez Georgiosa Printezisa, je bil najuspešnejši Lojeski, zbral je 18 točk.

Crvena zvezda je po osmem porazu zdaj na 12. mestu, Olympiakos pa je napredoval do drugega, ki si ga deli z Realom.

Do zmag sta prišla še Žalgiris in Unics iz Kazana. Litovci so premagali Anadolu Efes (81:74), pri kateremu je Alen Omić v osmih minutah dosegel en koš, Rusi pa so bili uspešnejši od Galatasaraya.