Maccabi nadoknadil -13 in slavil v zaključku tekme

Evroliga 5. Feb 202022:04 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Maccabija so v 23. krogu Evrolige v Tel Avivu premagali Khimki z 80:77.

Ponos Izraela je do zmage prišel po dveh zaporednih porazov. V zadnji minuti srečanja je bil izid izenačen (77:77). Nato pa je odgovornost v svoje roke prevzel Elijah Bryant, ki je s tremi zaporednimi točkami odločil zmagovalca.

Povezano

Gostje, košarkarji Khimkija so bili sicer tisti, ki so vodili večino srečanja. V zaključku druge četrtine so imeli prednost +13 toda Maccabi se je vrnil in na koncu prišel do 15. zmage v letošnji sezoni.

Elijah Bryant je pri zmagovalcih dosegel 21 točk in k temu dodal še 6 skokov, Tyler Dorsey je dodal 12, Deni Avdija pa 11 točk. Dvomesten je bil še Othello Hunter, ki je zbral 10 točk.

Pri ruskem moštvu je bil najboljši strelec Alexey Shved z 18 točkami. K temu je dodal še 10 asistenc. Jonas Jerebko je dodal 17 točk, Janis Timma 13, dvomesten pri poražencih pa je bil še Stefan Jović, ki je dosegel 11 točk.

Maccabi ima zdaj razmerje zmag in porazov 15-8. Čez dva dni bodo gostovali pri Fenerbahčeju. Khimki je pri devetih zmagah in 14 porazih. V petek bodo doma pozdravili Crveno zvezdo