Obakrat turški zmagi v prvih petkovih dvobojih Evrolige

Evroliga 3. Mar 201718:54 > 19:07
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Anadolu Efesa so v Kazanu po podaljških z 99:92 premagali Unics in tako po 24. krogu Evrolige ostajajo trdno v boju za napredovanje. Nove zmage so se veselili tudi igralci Darussafake, ki so doma s 77:72 ugnali Panathinaikos.

Efes je v prvem večernem dvoboju stežka prišel do zmage v Tatarstanu, potem ko so modri večji del srečanja vodili, z novim polnim izplenom pa s Crveno zvezdo nadaljujejo boj za napredovanje v končnico Evrolige. Rdeče-beli imajo razmerje 14-10, klub iz Carigrada pa 13-11.

Efes je bil, kot rečeno, večji del tekme “spredaj”, a se varovanci Jevgenija Pašutina niso predali in v zadnji četrtini uprizotili povratek (21:13). V zadnjih sekundah rednega dela je za izenačenje na 82:82 in podaljške zadel Keith Langford (23 točk).

Unicsu je na koncu vendarle zmanjkalo moči za kaj več, pri Efesu pa je stvari v svoje roke vzel Derrick Brown, ki je samo v podaljšku dosegel 9 točk. Skupno je Američan dosegel 24 točk, Jason Granger jih je dodal 17, Bryan Dunston pa 16.

V drugem dvoboju večera je Darussafaka odigrala dramatičen obračun z gosti iz Aten. Po novi zmagi ima turški klub učinek 12-12 in še zmeraj realne možnosti za napredovanje, z le zmago manj od Efesa in Baskonie, PAO pa je peti (14-10).

Napeta tekma v Carigradu je bila odločena v zadnjih štirih minutah. Panathinaikos je še dobre tri minute do konca vodil z 71:68, do konca pa dosegel le točko. Darussafaka je tekmo zaključila s serijo 7:0, mož odločitve pa je bil najboljši strelec dvoboja Brad Wanamaker (24 točk), ki je v ključnih trenutkih dosegel 5 točk.

Najučinkovitejši v ekipi gostov je bil Chris Singleton s 23 točkami. Turki v naslednjem krogu gostijo Olympiacos, medtem ko PAO odhaja na gostovanje v Kaunas.