Zvezda pred odločilno bitko z Darušafako razbila Unics

Evroliga 31. Mar 201719:16 > 19:19
Turkish Airlines EuroLeague

Crvena zvezda je v zadnjei domači tekmi rednega dela Evrolige prepričljivo premagala Unics. Ruski predstavnik je padel z 85:63. a za četrtfinale bo beograjska ekipa prihodnji teden nujno morala premagati Darušafako in to v Carigradu.

Rdeče-beli so v tekmo vstopili z manj pritiska, saj je srečanje nekoliko izgubilo na pomenu zaradi zmage Darušafake proti Broseju. Unics je povedel 10:3, med prvo četrtino pa je imela Zvezda zelo veliko težav v napadu. Gostje so prvi del dobili s 14:10.

V drugi četrtini so varovanci Dejana Radonjića okrepili ritem v obrambi in začeli postopoma topiti prednost. Na krilih Marka Gudurić in Natea Woltersa povedli z 29:22.

V drugem polčasu je beograjski predstavnik izvrstno odigral v obrambi, zaradi česar se je razlika začela večati in pred zadnjo četrtino znašala že 20 točk. Milko Bjelica je odigral tekmo sezone in bil z 19 točkami najučinkovitejši igralec domačih.

Odličen strelski večer je imel Gudurić, ki je dal 18 točk, Marko Simonović jih je vpisal 13, Wolters pa 12. Zvezda je tekmo zaključila s kar 14 ukradenimi žogami. Pri ruski ekipi se je izkazal Keith Langford, ki je zabeležil 16 točk.

Crvena zvezda na lestvici Evrolige ostaja osma, medtem ko ima devetouvrščena Darušafaka razmerje 15-14. Odločilni dvoboj za uvrstitev v končnico bosta ekipi odigrali naslednji petek.

Galatasaray je na svojem parketu doživel poraz proti Baskoniji, ki je slavila s 103:80. Že od samega začetka je bila ekipa iz vitorije boljša, Turkom pa je bila v napoto tudi živčnost domače publike. V prvi četrtini je trener domačih Ergin Ataman zaradi vzklikov s tribun celo zapustil klop.

Kim Tillie se je izkazal z 20 točkami, naš reprezentant Jaka Blažič pa je v 18 minutah dodal le tri točke, medtem ko sta bila pri Galatasarayu Alex Tyus in Jon Diebler najboljša s po 14 točkami. Baskonia ntrdno drži sedmo mesto z razmerjem 17-12, medtem ko je Galatasaray vpisal 19 poraz.

Žalgiris in Milano sta odigrala zanimiv in do konca napet dvoboj, v katerem je Milano na koncu slavil z 88:84. Pri ekipi z mesta mode je blestel Jamel Mclean s 17 točkami, pri Žalgirisu pa se je izkazal Kevin Pangos s 16 točkami.

Milanu sedma zmaga sezon ne pomeni prav dosti, koristi le za dvig samozavesti, saj so prekinili dolg niz porazov, medtem ko bo Litvance poraz kar krepko bolel, potem ko so premagal Efes.