Crvena zvezda po trilerju Baskijo zapušča sklonjenih glav (VIDEO)

Evroliga 8. Dec 202322:45 > 22:48 0 komentarjev
Mike Tobey

Za nami je celoten 13. krog evrolige. Po treh tekmah v četrtek je bilo v petek na sporedu kar šest obračunov. Najbolj vroče je bilo v Baskiji, kjer je bila Crvena zvezda blizu velikega preobrata, na koncu pa je ostala praznik rok, domačini so tekmo dobili s 87:85. Mike Tobey je za Beograjčane v slabih 13 minutah igre prispeval pet točk in dva skoka. Derbi večera je v Barceloni pripadel Kataloncem, ki so z 89:81 premagali Fenerbahče.

Crvena zvezda je slabo vstopila v srečanje, domačini so bili v prvem polčasu povsem dominantni, na koncu so Baski na odmor odšli s prednostjo devetih točk. Po odmoru so se rdeče-beli prebudili in se do konca tretje četrtine povsem približali. V zadnji četrtini so Beograjčani znova popustili, se kasneje vrnili v igro, prišli do izenačenja, a na koncu izgubili napet obračun.

Na preostalih srečanjih je Monaco slavil v Kaunasu (83:79), Barcelona je slavila proti Fenerbahčeju (89:81), novo zmago je zabeležil tudi Virtus, ki je v Bologni ugnal Maccabi. Na zadnji tekmi kroga je Valencia ugnala Asvel (78:55).

Samar obsedel, preobrat Partizana

Tudi v 13. krogu je Žiga Samar ostal brez udeležbe in tako nov poraz Albe, že enajsti to sezono, spremljal v civilu. V Berlinu je bil s 97:89 boljši Anadolu Efes. Vodilni Real Madrid je suvereno slavil še v Atenah (90:78) in ostaja pri le enem porazu. Partizan pa je novo zmago vpisal proti Milanu (82:69).

Samar je nazadnje igral 26. novembra, ko je bil na parketu ob ligaškem porazu proti MPH Riesen. Od takrat ga muči poškodba stopala, zaradi katere je izpustil že tretjo zaporedno tekmo evrolige.

Beograjčani so v zadnji četrtini zaostajali z 61:64, a nato z delnim izidom 15:0 preobrnili srečanje v svoj prid ter vpisali sedmo zmago sezone. Izjemen niz si lahko ogledate zgoraj.

V Atenah je bil junak Reala Mario Hezonja, ki je pred dvobojem prejel glasen aplavz. Topel sprejem so mu Grki pripravili kot nekdanjemu članu, zeleni dres je nosil leta 2021. Kljub temu je bil brez usmiljenja in z 19 točkami prvi strelec galaktikov.