Zvezda poražena v Španiji, Virtus presenetil Barcelono (VIDEO)

Evroliga 6. Dec 202322:50 > 22:55 1 komentar
Crvena zvezda

Za nami je 12. krog evrolige. Za uvod smo videli vroč razplet na turško-grškem derbiju med Anadolum Efesom in Panathinaikosom, ki so ga v korist domačih naposled odločili prosti meti Shana Larkina (71:68). Vodilni Real Madrid je slavil pri Olympiakosu in se vrnil na zmagovita pota. Izjemno vroče pa je bilo v Beogradu, kjer je Mike James zadel noro trojko za podaljšek, a zadnji so se smejali košarkarji Partizana. V sredo je Crvena zvezda izgubila v Valencii (81:85), Virtus pa je doma presenetil Barcelono (80:75).

Beograjčani so se po po slabem prvem polčasu pobrali in v drugem prišli do izenačenja, toda v samem zaključju srečanja so bili rdeče-beli premalo zbrani, na koncu se je zmage veselila Valencia.

Zvezda je tako z izkupičkom 4-8 pri dnu razpredelnice.

Izjemno napete so bile tudi preostale tri tekme. Maccabi je v gosteh ugnal Asvel, Baskonia je doma ugnala Fenerbahče, Virtus pa se je v domači dvorani vrnil po zaostanku 16 točk in Barceloni prizadejal tretji poraz v sezoni.

Vrnitev Virtusa proti Barceloni:

Infarktna končnica kljub nori trojki Jamesa pripadla Partizanu

Partizan je uspel z zmago proti visokoletečemu Monacu vendarle “priplezati” na 50-odstotni izkupiček in bo lažje vstopil v nadaljevanje sezone. V zadnji minuti podaljška sta za Beograjčane ključne točke prispevala Perry Dozier in Alen Smailagić (89:85).

V Carigradu se je obračun prav tako prelomil šele v zadnji minuti, a rednega dela. Ameriški branilec Larkin je izsilil osebno napako pri metu za tri in s tremi zadetimi meti zaostanek za točko preobrnil v plus dve. Pol minute pred koncem je usodo Panathinaikosa na svoja pleča prevzel Kostas Sloukas, a v povsem samostojni akciji spodletel.

Izkušenega organizatorja igre je najprej v obrambi “zadušil” Tyrique Jones, nato ga je ob metu z blokado presenetil še Darius Thompson. Prav Thompson je potem po skoku v napadu s črte prostih metov povišal na 71:68, Konstantinos Mitoglou pa zapravil met za podaljšek. Turki so se z zmago z Grki izenačili pri šestih zmagah.

Vodilni Real Madrid je s 77:71 slavil v Pireju in se tako po trilerju in porazu v Carigradu vrnil na zmagovita pota. To je bila za galaktike že 11. zmaga na 12 tekmah. S 23 točkami je bil prvi strelec Džanan Musa.

Žiga Samar je še drugo tekmo zapored obstal zunaj kadra za obračun v evroligi. Proti Žalgirisu je tako zmago Berlinčanov, ki jim jo je s trojko šest sekund pred koncem priboril Jonas Mattisseck, spremljal v civilni opravi.

Slavila je tudi druga nemška ekipa. Bayern je sicer zmago odnesel šele po podaljšku, ki mu ga je s trojko pred sireno zagotovil nekdaj eden boljših obrambnih košarkarjev lige NBA Serge Ibaka. Bavarci so brez težav dobili dodatek, s kar 32 točkami pa je na dvoboju blestel Carsen Edwards.