Maccabi v zaostali tekmi do zmage v Milanu

Evroliga 13. Okt 202322:49 > 31. Okt 2023 23:09 1 komentar

Maccabi Tel Aviv je v zaostali tekmi 2. kroga evrolige v gosteh z 98:90 ugnal Armani Milano. Tako je izraelski velikan zdaj odigral vse tekme v aktualni sezoni, potem ko je bil obračun z Italijani prvotno odpovedan zaradi izraelsko-palestinske vojne.

V drugem krogu košarkarske evrolige, ki je bil sicer odigran že pred tedni, je Žiga Samar z Albo utrpel še drugi poraz. Tokrat je bila v Berlinu močnejša Baskonia, ki je slavila z 91:86. V dvoboju zadnjih dveh prvakov v Carigradu je Anadolu Efes zanesljivo ugnal Real Madrid. Partizan je na poraz v uvodnem krogu odgovoril z visoko zmago pri Asvelu, Crvena zvezda pa je na gostovanju pri Žalgirisu utrpela tesen poraz. Derbi večera je potekal v Pireju, kjer je pri Olympiakosu do velikega skalpa prišla Barcelona.

Crvena zvezda je v “zelenem gozdu” večji del srečanja vodila, na koncu pa vseeno klonila. Slovenski reprezentant Mike Tobey je za Beograjčane v slabih sedmih minutah zbral 2 točki in skok.

Petkov program sta zaznamovali visoka zmaga Virtusa v Monaku in poraz Olympiakosa doma z “Barco”.

Še en član izbrane vrste Žiga Samar je v četrtek proti Baskom ostal brez točke, iz igre je zgrešil vse tri mete. Dodal je pet asistenc in dva skoka. Tekmo je začel v prvi peterki in odigral 17 minut, a ni bil na parketu v zadnjem delu tekme, ko so se Nemci skoraj vrnili po 15 točkah zaostanka.

Prve zmage v evroligi po prestopu iz pisarne Cedevite Olimpije v Atene, kjer je postal športni direktor Panathinaikosa, se je veselil Sani Bečirović. Grki so doma z 78:71 ugnali Bayern.